Oyun

PROTALITY Season 6 Şampiyonu Sarvem Esports!

Türkiye ve Orta Doğu’nun en itibarlı PUBG: BATTLEGROUNDS turnuva serisi PUBG Protality Series’in en yeni macerası PROTALITY Season 6, 2023’teki birinci aktifliğini tamamladı. Turnuvanın şampiyonu Sarvem Esports oldu.

Her gayret gününde 5 farklı maça sahne olan PROTALITY Season 6, 20-23 Şubat’ta Açık Elemeler ile başladı ve 4 farklı lobide toplam 64 grup Küme Aşaması’na çıkmak için çaba etti. En âlâ 16 ekibin davetli 8 kadroya dahil olduğu Küme Kademesi 2 evreye ayrıldı. 24 gruplu Upper Bracket, 3 günde 3 farklı kümeye ayrılan grupların birbiri ortasındaki çabasına sahne oldu. 3 günün sonunda en güzel 8 grup direkt olarak Final Kademesi biletini alırken, kalan 16 kadro Lower Bracket’ta talihini bir kere daha denedi. 2 gün süren Lower Bracket’taki çekişmeli maçlardan da 8 ekibin yükseldiği Final Kademesi, toplamda 3 gün 15 maç sonunda kazananı belirledi. Sarvem Esports, 15 maçlık serinin sonunda 143 puan ile şampiyonluğunu kutladı.

Turnuva sonunda, PEC: Spring Wildcard’ını kazanan 2 takım Sarvem Esports ve HOWL oldu. Fakat HOWL, Wildcard PEC: Spring’in Lower Bracket’ına gitmek yerine elemelerden geçip Upper Bracket slotu elde etme talihini denedi. Wildcard sayesinde direkt olarak Upper Bracket’a giden Sarvem Esports, muvaffakiyetle geçtiği Upper Bracket sonrası PROTALITY Season 6 şampiyonu olarak ilerleyen günlerde PEC: Spring Büyük Final’inde uzunluk gösterecek.

Oyuncuların daha fazla ödül kazandığı ve daha tertipli tecrübeler elde ettiği bir çizgi izlemeye devam edecek olan PROTALITY’de, PROTALITY Season 6’nın 100.000₺’lik ödül havuzu dağılımı şu biçimde oldu:

● Sarvem Esports – 40.000 ₺

● HOWL – 22.500 ₺

● STARDUST – 12.500 ₺

● Orgless – 10.000 ₺

● ADR Farmers – 5.000 ₺

● Digital Athletics – 4.000 ₺

● NeverMind – 3.000 ₺

● Deep Jungle Walk – 3.000 ₺

eSports360 tarafından hazırlanan ve 3’üncü yılında da devam eden PROTALITY; güçlü yayın takımı, özel içerikleri ve el yakan lobileri ile, 2023’teki birinci aktifliği PROTALITY Season 6’da, bölgenin en âlâ gruplarını belirlemiş oldu.

Türkçe dışındaki lisanlarda de canlı yayınları bir standart haline getiren PROTALITY, Matti “CastByCopter” Korvenmaa ve Patrick “InviSan” Schadewitz ile heyecanı İngilizce ve Almanca lisanlarında yorumladı.

Protality Season 6, Arda “Tropik” Bayram, Bartu “Sthynin” Yıldız, Buğrahan “Wreckage” Şevke, Mustafa “Fanius” Gültekin, Oğuzhan “Canalem” Can, Özgür “Root” Alagül, Timur “Timurlengx” Günay ve Utku “Utimikk” Taşyürek’ten oluşan sunucu takımı ile PUBG: BATTLEGROUNDS TR Twitch kanalından bu çabayı seyircisine ulaştırdı

3 yıldır Türkiye ve Orta Doğu bölgesinde etkin olarak 6 büyük dönem ve 1 orta dönem aktifliği gerçekleştiren PROTALITY, 2023’e süratli bir giriş yapmış oldu. Yıl boyunca sürat kesmeden devam edecek etkinlikler hakkında bilgi almak için PROTALITY Twitter adresini takip edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu