Oyun

PlayStation’da Call of Duty Devri Sona mı Eriyor? Net Yanıt Geldi!

Call of Duty, kuşkusuz en büyük üretimlerden biri. Yıllardır FPS sevenleri kendine çeken bu özel seri, geçtiğimiz günlerde Microsoft’un oyunun üretimci takımı Activision Blizzard’ı yaklaşık 70 milyar dolara satın almasının gerisinden bir kere daha gündeme gelmişti. Microsoft, satın alım duyurusunun çabucak gerisinde birinci yaptığı açıklamada, artık her yıl yeni bir Call of Duty oyunu üretmeyebileceklerini söylerken, geliştirici grubun yeni oyunlar üzerinde de çalışması gerektiğini düşündüklerini lisana getirmişti. Bu oyunun fanlarını kaygıya sokmuş olsa da, Call of Duty’e PlayStation üzerinde sahip olanlar 2 sefer endişelendiler. Çünkü oyunun haklarının Microsoft’a geçmiş olması, Call of Duty için PlayStation periyodunun sona erebileceği manasına da gelebilirdi. Neyse ki Microsoft hususa dair açıklamada bulundu da yüreklere su serpildi.

Microsoft’tan Brad Smith, Call of Duty’nin mevcut mutabakatlar sonucunda PlayStation ile yola devam edeceğini açıkladı ve oyunun Nintendo Switch sürümüne de işaret etti. Smith, yayınladığı blog yazısında şunları söyledi:

Sony hayranlarının sevdikleri oyunların keyfini çıkarmaya devam edebilmeleri için bunları mevcut mutabakatın ötesinde ve gelecekte PlayStation’da da kullanıma sunacağımızı Sony’ye taahhüt ettik. Nintendo’nun başarılı platformunu desteklemek için benzeri adımlar atmakla da ilgileniyoruz. Bunun kesim, oyuncular ve işimiz için gerçek olduğuna inanıyoruz.

Evet, görünüşe nazaran PlayStation sahiplerinin Call of Duty hakkında endişelenmelerine gerek yok.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu