Oyun

PlayStation için Game Pass hazırlıkları başlamış olabilir!

Sony, PlayStation tarafının oyun dünyasında tekrar ön planda olması için çalışmalara başladı. Bilhassa Xbox cephesinden gelen Game Pass atağına vaktinde karşılık verememekle eleştirilen şirket, bu hususta oyuncuları sevindirecek çalışmalar yapıyor. Argümanlara nazaran Sony, başka ünitelerini de yeni servise hazırlatıyor.

PlayStation ikram kartlarında küçük bir düzenleme yapan şirketin, ilerleyen devirlerde mümkün bir servise erişimi kolaylaştırmak istediği iddia ediliyor.

PlayStation için Game Pass hazırlığı mı yapılıyor?

Yayınlanan raporlara nazaran ortaya çıkan argüman, bilhassa PlayStation hayranlarında büyük bir sevince neden oldu. Birleşik Krallık‘taki perakendecilerden PlayStation ikram kartlarını çekmelerini isteyen Sony, 21 Ocak tarihine kadar yeni bir sistem üzerinde hazırlıklara başlayacak. Daha erişilebilir bir sistem üzerinde çalıştığı öğrenilen teknoloji devi mağaza sahiplerine, PlayStation Now için yeni bir ikram kartı sistemi geliştireceklerini belirtti.

Birleşik Krallık ile başlayan değişimin, tüm dünya geneline yayılması bekleniyor. PlayStation Now‘a ulaşım yollarını yenileyerek kullanıcı sayısında artışa gitmek isteyen Sony ise şimdilik rastgele bir duyuruda bulunmadı. Lakin gelinen nokta, firmanın Game Pass‘e rakip olacak bir sistem için kolları sıvadığı tarafındaki tezleri da epey kuvvetlendirdi. Ayrıyeten şirketin, PlayStation Plus ile de mevcut servisini birleştirmesi bekleniyor.

Temelde üç farklı yapıya sahip olacak yeni servisin ismi şimdi aşikâr değil. Farklı biçimdeki kullanıcılara da ulaşmak isteyen şirket birebir anda, hem parasız oyun dağıtacak, hem çevrimiçi oynama imkanını sunacak, hem de Game Pass üslubu bir katalog sistemini abonelerine sunacak. Birinci gelen bilgiler şirketin, üç başka fiyatlandırma ile oyuncuları karşılayacağı tarafında. Bu sayede kullanıcıların elinin rahatlaması bekleniyor.

Xbox Game Pass sisteminin başarısı, böylece oyun dünyasında da taşları yerinden oynatmaya devam edecek. Netflix‘in dahi dahil olduğu rekabet, oyuncular tarafından ise epey olumlu reaksiyonlar alıyor. Daha fazla oyuna daha ucuz fiyattan ulaşan konsol ve PC sahipleri, sistemlerin devam etmesini diliyor.

Pekala sizler PlayStation cephesinden gelen atakları nasıl yorumluyorsunuz? Sizce Sony, karşılık vermekle geç mi kaldı? Görüşlerinizi bizlere aktarmayı unutmayın.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu