Mobil

Philips yıllar sonra yeni bir akıllı telefon daha tanıttı

Telefon bölümünün öncü isimlerinden olmasına karşın gelişen teknolojik şartlara ayak uyduramayıp pazardan elini kolunu çeken Philips, yıllar sonra yeni bir model ile karşımıza çıktı. 1996’da başladığı serüveni makul aralıklarla sürdüren ve son aygıtını 2015 yılında tanıtan şirket, ortadan geçen 6 yılın sonunda tekrardan piyasaya giriş yaptı. Geçtiğimiz haftalara tanıtılan PH2’nin akabinde PH1’de geldi. İşte karşınızda Philips’in yeni PH1 modeli!

Motorola, Nokia, Panasonic üzere markalarla birlikte bir devir güç kazanan Philips, sonraki süreçte konut eşyaları ve çeşitli teknolojik aletler üretmeyi sürdürdü. Akıllı telefonların ortaya çıkışından sonraki süreçte ise başka üreticileri yakalayamayan firma, yıllardır taşınabilir kesimdeki yenilgisi kabul etmiş vaziyette.

Philips PH1 tanıtıldı

Giriş segmente konumlandırılan yeni Philips PH1, pek tercih edilmeyen bir işlemciyle geliyor. Unisoc Tiger T310 işlemciden güç alan Philips PH1, 6.51 inç büyüklüğünde 720×1440 piksel HD+ çözünürlükte 60Hz yenileme suratına sahip IPS LCD bir ekrana sahip. 4GB RAM ve 32GB/64GB/128GB depolama seçenekleri, 13 Megapiksel + 3 Megapiksel art kamera ve 5 Megapiksel ön kamerasıyla kullanıcıların karşısına çıktı.

4700 mAh kapasiteli pilinin yanı sıra süratli şarj ayrıntıları muhakkak olmayan telefonun fiyatı hayli uygun düzeyde. Gerçekten Philips bu giriş düzeyi modelinin 4GB RAM/ 32GB depolama seçenekli sürümüne 78 dolar üzere bir fiyat biçmiş durumda. Telefonun en kıymetli sürümü ise 4GB RAM ve 128GB depolama opsiyonuna sahip. Bu seçeneğin fiyatı 120 dolar düzeyinde.

Pekala sizce Philips uygun fiyatlı telefon pazarında yer edinebilir mi? Siz geçmişte Philips üretimi bir telefon kullandınız mı? Yorumlarda belirtebilirsiniz…

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu