Teknoloji

Oracle’dan dev satın alım

Daha çok Java ile tanıdığımız lakin yazılım dünyasının en kıymetli firmalarından birisi durumundaki Oracle kıymetli bir satın alıma imza atıyor. Son devrin en yüksek bedellerinden birisini ödeyerek Cerner firmasını satın alıyor. 

Oracle’dan dev atılım

Oracle yaptığı açıklamada sıhhat kesiminde dijital bilgi sistemleri geliştiren Cerner firmasını pay başı 95$ olarak toplamda 28.3 milyar dolar karşılığında satın aldı. Cerner firmanın gelirlerine büyük bir katkı sağlayacak. Oracle de Cerner’i daha fazla ülkeye götürecek. 

Giyilebilir aygıtların yaygınlaşması ile sıhhat dalında de kıymetli değişimler yaşanıyor. Kullanıcıların daima takibi, uzaktan tavsiyeler yahut gerektiği durumda müdahaleler bu sayede mümkün oldu. Dijital sıhhat dalına en büyük yatırımı yapan firmalardan birisi Apple ve geniş bir ağ oluşturdu. 

Oracle da bölümün gidişatını güzel görmüş olacak ki devasa bir bütçe ayırmaktan kaçınmamış. Sıfırdan bir platform geliştirmek vakit alacağı için Cerner ile firma sıhhat kesiminde süratli bir halde ilerlemek istiyor. 
 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu