Mobil

OnePlus 10 Pro, yeni yılın birinci amiral gemisi olacak

BBK Holding çatısı altında faaliyet gösteren ve geçtiğimiz yıla kadar sırf amiral gemisi modeller tanıtan OnePlus, yeni üst düzey telefonlarını yakın vakitte tanıtacak. Hem küresel pazarda, hem de ülkemizde hatırı sayılır bir kitlesi bulunan ve Android‘in Apple’ı olarak lanse edilen şirket, yeni 10 serisiyle 2022 yılına giriş yapacak. OnePlus 10 Pro, yeni yılın birinci amiral gemisi olacak.

Birkaç gün evvel yeni 10 serisinin dizaynını netleştiren OnePlus, donanım tarafında da netleşmeyi sürdürüyor. Çok yakında tanıtılacak olan serinin Pro modeli yeni yılın birinci amiral gemisi telefonu olarak dikkat çekecek. Pekala OnePlus 10 Pro ile ilgili neler biliyoruz? Gelin bakalım…

OnePlus 10 Pro günler sonra tanıtılacak

Birkaç gün sonra yeni amiral gemisini tanıtacak olan OnePlus, dikkat alımlı bir donanımı karşımıza çıkartacak. Ortaya çıkan bilgilere nazaran OnePlus 101Pro 6.7 inç büyüklüğünde 120Hz yenilme suratına sahip AMOLED bir ekrana sahip olacak. Gücünü Qualcomm’un bilhassa ısınma sorunu ile eleştirilen Snapdragon 8 Gen 1 işlemcisinden alacak olan telefon, pil tarafında savlı olurken şarj gücü tarafında rakiplerinin gerisinde kalacak. 5.000 mAh kapasiteli pil telefonu rakiplerinin bir adım önüne taşıyacak.

Şarj tarafında ise katiyetle düşük olmayan güç ile gelecek. Telefonda 80W süratli şarj özelliği bulunacak. Bu güç birçok şirketten daha yüksek bir sürat manasına gelirken, Xiaomi ve iQOO üzere üreticilerin 120W süratli şarjının gerisinde kalacak. Ayrıyeten 50 Megapiksel çözünürlükte ana, 48 Megapiksel çözünürlükte ikinci ve 8 Megapiksel çözünürlükte üçüncü kamera OnePlus 10 Pro’ya eşlik edecek.

Amiral gemisinde yer alan kameraların işlevleri şimdi ortaya çıkmazken, Android 12 tabanlı OxygenOS arayüzü kestirim edilebileceği üzere telefonda yer alacak. 11 Ocak tarihinde gerçekleşecek olan lansmanda tanıtılacak olan 10 Pro, yeni yılın birinci amiral gemisi olarak pazarda yerini alacak.

Pekala siz OnePlus ile ilgili ne düşünüyorsunuz? Sizce OnePlus 10 Pro pazarda başarılı olur mu? Yorumlarda belirtebilirsiniz…

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu