Teknoloji

OLED ekranlı MacBook Air için şaşırtan sav: “Küçük bir farkla” gelebilir

Apple’ın önümüzdeki 1 ya da 2 yıl içinde OLED ekranlı bir MacBook Air’i piyasaya sürmesini bekliyoruz ve dizüstü bilgisayarla ilgili doğrulanmamış en son sızıntı, şimdikinden biraz daha küçük, 13,4 inçlik bir ekranla geleceğini gösteriyor.

Hem Samsung hem de LG, Apple’ın üretim ortaklarına gerekli OLED ekranları tedarik etmeye başlamış durumda. Daha evvel yayınlanan raporlarda MacBook Air için 13,3 inçlik bir ekrandan bahsediliyordu. 2022’de piyasaya sürülen en yeni M2 dayanaklı MacBook Air, daha ince çerçevelere ve 13,6 inç ekrana sahip olsa da, 2020’den kalma 13,3 inç ekranlı M1 takviyeli sürüm hala Apple tarafından satılıyor.

Endüstri analisti Ross Young’a nazaran OLED MacBook Air bu 2 boyutun ortasına girecek ve 13,4 inç ekrana sahip olacak. Çerçeve boyutu, ekranın en uzunluk oranı yahut bir bütün olarak dizüstü bilgisayarın boyutları açısından ne üzere değişiklikler olacağını göreceğiz.

15 inç MacBook Air geliyor

Ayrıca Young, OLED donanımlı MacBook Pro’ların da 2024’e kadar ortaya çıkmayacağını ekliyor. Öte yandan bir haber daha: Görünüşe nazaran bu yıl OLED yerine LCD ekranlı 15 inçlik bir MacBook Air geliyor. Bu da daldaki öteki emniyetli kaynakların varsayımlarıyla örtüşüyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu