Teknoloji

Musk’ın Starlink’i, Premium Abonelik ile Daha Süratli İnternet Vaat Ediyor!

SpaceX, Starlink Premium ismini verdiği uydu internet hizmetinin daha süratli bir sürümünü başlattı. CEO Elon Musk tarafından bir tweet aracılığıyla gönderilen bir Starlink internet sitesi teması, şu anda Starlink Premium hizmetinin reklamını yapıyor.

Bir çanak, WiFi yönlendirici ve tripod içeren Starlink Premium seti, sipariş sayfasına nazaran kullanıcılara 2.500 dolara mal olacak. Standart Starlink setinin fiyatı ise 499 dolar olarak belirlenmiş durumda.

İnternet sitesinde söylenilene nazaran, premium sürümünün sahipleri standart hizmet müşterileri için mevcut olan azamî 150Mb/s suratlarına kıyasla, saniyede 150 ila 500 Megabit ortasında indirme suratlarına sahip olacak.

  • Starlink Nedir, Türkiye’ye Gelecek mi?

Ağa olağan abonelik fiyatı ayda 99 ABD doları, lakin Starlink Premium, şirketin sipariş sayfasında belirtilene nazaran her ay 500 ABD dolarına mal olacak.

Depozito fiyatları ise Standart Starlink hizmeti için 100 ABD doları ile karşılaştırıldığında, premium hizmet için 500 ABD doları olarak dikkat çekiyor.

Yeni hizmeti isteyen müşteriler, 2022’nin ikinci çeyreğinde Starlink Premium’a sahip olabilecekler ve internet sitesinde belirtilene nazaran şirket, internet seti yola çıktığında 500 ABD doları depozito ödeyen müşterilere bildirimde bulunacak.

Starlink, web sitesinde, premium hizmetin “dünyanın dört bir yanındaki küçük ofisler, mağazalar ve üstün kullanıcılar” için ülkü olduğunu söyledi.

Ayrıyeten şirket, Starlink Premium’un “çok hava şartlarında” daha düzgün performans için tasarlandığının da altını çiziyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu