Mobil

Movano Ring akıllı yüzük, sıhhat takibini kolaylaştıracak

Sıhhat odaklı teknoloji şirketi Movano, insanların kendi sıhhatlerine dair dataları daha rahat takip edebilmesi ve sunulan kıymetleri daha rahat anlayabilmesi için yeni bir giyilebilir aygıtı duyurdu. CES 2022‘de sergilenecek olan Movano Ring, şirkete nazaran uygun bir fiyat etiketine sahip olacak.

Movano Ring’le sıhhat takibi

2018 yılında kurulan Movano, şirketin birinci eseri olan sıhhat takibi yüzüğüyle giyilebilir teknolojiler pazarına giriş yapmış olacak. Movano Ring, kalp atış suratını, kalp atış suratı değişkenliğini, uykuyu, teneffüsü,vücut sıcaklığını, kandaki oksijen düzeyini, adımları ve kalorileri üzere kıymetleri ölçebilmek için birçok sensörle donatılacak.

Movano Ring’le toplanan datalar bir uygulama aracılığıyla kullanıcılara sunulacak ve kullanıcılar sıhhat takiplerini kolay bir formda gerçekleştirebilecek. Şirket, radyo frekansları kullanarak invaziv olmayan glikoz izleme ve tansiyon ölçümü özelliklerini yüzüğe eklemek istiyor. Ayrıyeten, kandaki oksijen düzeyi ölçümü ve teneffüs suratı inceleme için FDA onayı bekliyor.

Yüzükle alakalı net bir fiyat etiketi açıklamayan şirket, genel olarak uygun fiyata sahip olacağını söyledi.2022 yılının ikinci yarısında satışa sunulması beklenen Movano Ring‘in 300 dolarlık Oura Ring’den daha düşük bir fiyatla geleceği düşünülüyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu