Donanım

Moen’in yeni akıllı muslukları yalnızca hareketlerle denetim edilebiliyor

Moen, dokunmaya gerek kalmadan açılıp kapatılabileceği ve sıcaklığın ayarlanabileceği yeni musluk modellerini tanıttı. Hareket Denetimli Akıllı Musluk, mesken dekorasyonuna uygun olabilecek formda çeşitli modellere sahip. Ayrıyeten şirket, teknolojilerine duyduğu itimadı göstermek ismine kulpsuz modeller de sunuyor.

Yalnızca hareketle çalışabilecek

Moen, birinci olarak Ağustos 2020’de akıllı musluk modellerini tanıttı. Şirket, yeni serisinde birinci modellerde yer alan özelliklerle birlikte birkaç yeni özelliğe de sahip. Hareket Denetimli Akıllı Musluk, Amazon Alexa ve Google Asistan takviyesiyle geliyor.

Akıllı musluklar, elleri güzelce temizlemek için 20 saniyeliğine suyu duraklatan ‘elleri yıkama’ modu da sunuyor. Yalnızca hareketlerle kullanıcılar, suyu sıcak, ılık ve soğuk olarak ayarlayabilecek. Ayrıyeten sesli komut özelliğiyle birleştirildiğinde istenilen sıcaklıkta istedikleri kadar su alabilecekler.

Bilhassa pandemi devrinde musluk kulpuna dokunmadan suyu açıp kapatabilmek, sıhhat açsından da kıymetli bir avantaj sunuyor. Moen, Hareket Denetimli Akıllı Musluk modellerini CES 2022‘de sergileyecek. Musluklar, 675 dolardan başlayan fiyatlarla Nisan ayından itibaren satışa sunulacak.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu