Donanım

Microsoft’tan Sony’nin tam aksisi atak: Tüm Xbox One konsollarının üretimi durduruldu

Bildiğiniz üzere bir yılı geçkin bir müddettir oyun dünyasında yeni jenerasyona girmiş durumdayız. Microsoft, Xbox Series konsollarıyla Sony de PlayStation 5 konsoluyla yeni kuşakta uzunluk gösteriyor. Bu süreçte de elbette yavaş yavaş bir evvelki jenerasyona ilişkin konsollar unutulmaya başlıyor. Fakat şirketler birbirinden farklı kararlar aldı.

Xbox One Üretimi Durdu

Geçtiğimiz saatlerde The Verge’ün yaptığı habere nazaran Microsoft, Xbox Series çıkışından evvel tüm Xbox One konsollarının üretimini durdurdu. Yani Xbox One, Xbox One S ve Xbox One X üretimi geçtiğimiz yıl durduruldu. Xbox’ın pazarlama direktörlerinden Cindy Walker’ın söylediğine nazaran sadece Xbox Series X ve Xbox Series S‘e odaklanmak için üretimler durduruldu.

Bu da aslında Microsoft’un Xbox Series X ve Xbox Series S konsolarına ne kadar ehemmiyet verdiğini gösteriyor. Şu anda her ne kadar Xbox Series X stoklarında sorun yaşansa da Xbox Series S stoğu daha rahat bulunabiliyor. Ayrıyeten geçtiğimiz aylarda Microsoft’un Series X’teki sorun sebebiyle Series S üretimine odaklandığı haberleri çıkmıştı.

Microsoft’un bilakis Sony ise PlayStation 5’teki stok sorunu sebebiyle PlayStation 4 üretimini arttırdığı söyleniyor. Bu durumda PlayStation’ın en azından şimdilik PlayStation 4’ü Series S üzere kullandığını söyleyebiliriz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu