Oyun

Microsoft’tan Call of Duty ve PlayStation açıklaması!

Geçtiğimiz günlerde Microsoft, dünyaca ünlü oyun şirketi Activision Blizzard’ı satın alacağını açıkladı. Şirketin CEO’su Satya Nadella önderliğinde gerçekleşecek entegrasyondan sonra en son değişimleri görebileceğiz. Lakin pek çok kişi, artık Call of Duty üzere oyunların sırf Xbox ve bilgisayarlara mı geleceğini, yoksa PlayStation’da da görüp görmeyeceğimizi merak ediyor.

Microsoft Gaming CEO’su Phil Spencer, Call of Duty için yeşil ışık yaktı

Satın alma gerçekleşirse en yeni Call of Duty oyunlarının tam olarak hangi platformlara geleceği hakkında hala net bir bilgi bulunmuyor. Ancak Microsoft Gaming CEO’su Phil Spencer, serinin Sony platformlarında bir geleceği olduğuna dair kıymetli bir açıklama yaptı.

Twitter üzerinden yapmış olduğu paylaşımda Spencer, şunları söyledi:

Bu hafta Sony’deki önderlerle güzel görüşmeler yaptık. Activision Blizzard’ı satın aldıktan sonra mevcut tüm muahedeleri yerine getirme niyetimizi ve Call of Duty’yi PlayStation’da tutma isteğimizi onayladım. Sony, dalımızın kıymetli bir modülü ve bağlantımıza paha veriyoruz.

Bu söz, Call of Duty’nin hala Xbox’a özel bir franchise olabileceği konusunda biraz boşluk bırakıyor. Zira daha evvel Microsoft, satın almalarını özel eserlere dönüştürme konusunda istekli olduğunu, Bethesda Softworks’ün yaklaşan oyunu Starfield’ı ve The Elder Scrolls VI’i sadece Xbox ve PC’de yayınlayacağını söylediğinde göstermiş oldu.

Bu yaklaşım, Game Pass abonelik hizmetini güçlendirmeye yardımcı olacaktır. Ancak Spencer’ın Call of Duty ile yapmak istediği bu olmayabilir. Çünkü şirket, daha evvel de kimi üretimleri için çoklu platform dayanağını sürdürme kararı almıştı. Örneğin Minecraft, Mojang’ı satın almasından yıllar sonra birçok farklı platformda mevcut olmaya devam ediyor.

Siz bu husus hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı unutmayın!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu