Oyun

Microsoft’tan Büyük Yanılgısı Ortaya Çıktı: GTA 3, Xbox’a Özel Olabilirmiş!

Microsoft’un Xbox’a özel oyun konusunda pek başarılı olmadığı aşikar. Rakibi PlayStation ise bilindiği üzere özel oyunlarıyla anılıyor ve bu mevzudaki başarısıyla oyuncuları kendine çekiyor. Fakat Microsoft bir vakitler o denli bir yanılgı yapmış ki, bu kusur Xbox’ın bir vakitler büyük sükse yapmasının önüne geçmiş olabilir.

Yayınlanan Power On: The Story of Xbox belgeselinde bir kısımda bahsedilene nazaran, Rockstar 2001 yılında Microsoft’un kapısını çalmış ve GTA 3’ün piyasaya birinci çıkışını Xbox ile yapmasını istedikleri konusunda görüşmek istediklerini belirtmiş. Lakin bu teşebbüsleri Microsoft yöneticileri tarafından reddedilmeyle sonuçlanınca, Rockstar da ibreyi PlayStation 2‘ye, yani Sony’ye çevirmiş.

Belgeselin yayınlanmasının akabinde Rockstar Games’ten Ben Turpin ise, “Microsoft’un pişman olup olmadığını merak ediyorum,” derken, “Yöneticiler bu teşebbüsü olumlu karşılasa, bugün Rockstar, birinci parti Microsoft stüdyosu olabilirdi,” biçiminde twitter üzerinden bir paylaşımda bulunmuş. Açıkçası Turpin’in haklılık hissesi hayli yüksek. Şayet Microsoft o vakitler Rockstar ile bir mutabakata varsa, Red Dead Redemption 2‘yi de birinci olarak Xbox da görebilirdik.

I wonder if Microsoft has any regrets. Rockstar could’ve been a first-party Microsoft studio IF only the execs said yes.

— Ben Turpin (@videotech_) December 14, 2021

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu