Donanım

Microsoft, Call of Duty ve başka Activision Blizzard oyunlarını Nintendo konsollarına getirmek istiyor

Geçtiğimiz haftalarda Microsoft’un Activision Blizzard’ı satın alması oyun dünyasının gündemine bomba üzere düşmüştü. Haber sonrası bilhassa birçok Playstation oyuncusu, Microsoft’un Activision Blizzard oyunlarını Xbox’a özel yapmasından korkmuştu. Bilhassa Call of Duty dünyası, Xbox’ın bu atağından etkilenmişti. Phil Spencer ise endişeleri söndürerek Call of Duty’nin ve birçok Activision Blizzard oyununun Playstation platformunda devam edeceğini belirtmişti. Geçen hafta tekrar bunun üzerine bastıran Xbox takımı, Playstation hayranlarının yüreğine su serpmişti. Görünüşe bakılırsa Microsoft, Activision Blizzard oyunlarını daha da çok platforma getirmek istiyor.

Call of Duty tekrar Nintendo ile buluşabilir

Microsoft’un lideri Brad Smith, CNBC ile yaptığı röportajda Call of Duty’nin Playstation’da olmaya devam edeceğini belirtti. Ayrıyeten Brad, Call of Duty ve öteki Activision Blizzard oyunları Nintendo’ya getirmek istediklerini belirtti. Call of Duty, 2013 yılında çıkan Ghosts’tan beri Nintendo platformları için oyun çıkarmadı. Birçok Nintendo Switch kullanıcısının istediği Call of Duty tecrübesi, tekrar Nintendo için gelebilir. Lakin Switch için bir Call of Duty çıkar mı bilmiyoruz.

Microsoft’un Bethesda’yı satın aldıktan sonra Elder Scrolls 6’yı Xbox’a özel yapmasının akabinde birçok oyuncu, Activision satın alımının da misal bir şeye dönüşeceğinden korkmuştu. Fakat Brad Smith, Activision Blizzard satın alımının Mojang’ın satın alımına benzetti. Mojang’ın Microsoft tarafından satın alınmasının akabinde Minecraft, hiç olmadığı kadar fazla platforma ulaşmıştı. Brad, Activision satın alımı ile emsal bir şey yapmak istediklerini belirtti. Bakalım oyun dünyasının en büyük isimlerinden olan Activision Blizzard’ın Microsoft tarafından satın alınması oyun dünyasını nasıl etkileyecek.

  • Anasayfa
  • Yazılım
  • Oyunlar Haberleri
  • Call of Duty, tekrar Nintendo ile buluşabilir

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu