Teknoloji

Metaverse’ten arsa satışı başladı: Türkiye ilgi odağı oldu!

Dijital dünya gelişmeye ve popülerleşmeye devam ediyor. Özellikler Facebook‘un son devirlerde attığı adımların akabinde, Metaverse üzere kavramları her geçen gün daha çok duymaya başlıyoruz. Geleceğin kendisi olarak tanımlanan bu teknoloji, enteresan haberlerle de gündeme gelmeye devam ediyor.

Her ne kadar beşerler şimdi bu kavramları başlarında oturtmaya ve ne olduğunu anlamaya çalışsa da kimileri bunu çoktan işe çevirdi bile. NTV‘nin haberine nazaran, Metaverse‘te sanal arsa satışları patladı. Türkiye‘de 20 binden fazla parsel satıldı. En çok ilgiyi ise İstanbul gördü.

İstanbul, Metaverse arsa satışlarında bir numara

Metaverse‘te arsa satışı yapan en tanınan platformlardan biri olan OVR, şu ana kadar ne kadar arsa sattığını açıkladı. Türkiye’den 20 bin parselden fazla arazi satılırken, en çok ilgiyi çeken kent ise İstanbul oldu. Kentte satılan arazi 11 bin parseli geride bıraktı.

Tıpkı gerçek hayatta olduğu üzere Metaverse’te de parselin kıymeti bölgeye nazaran değişkenlik gösteriyor. Örneğin Bağcılar’da parsel fiyatı ortalama 135 TL iken bu meblağ Beşiktaş üzere semtlerde 500 Türk Lirası’nın üzerine çıkıyor. İstiklal Caddesi üzere tanınan yerlerde ise yer kalmadı.

Misal bir halde Boğaz’ın Avrupa yakasında da yer kalmadı. Anadolu yakası’nda ise Kadıköy ve Üsküdar en çok ilgi gören bölgeler oldu. Metaverse üzerinden arsa satın almak için yapmanız gerekenler ise epey kolay. OVR‘nin sitesine girerek bölge seçmeniz ve orada OVR coin ile ya da sanal kripto cüzdanı ödeme yapmanız gerekiyor.

Pekala siz bu bahis hakkında neler düşünüyorsunuz. Metaverse üzerinden bir arsa satın alacak olsanız bu nerede olurdu? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu