Mobil

MediaTek, Wi-Fi 7 teknolojisini sergileyen birinci şirket oldu: Pekala avantajları neler?

Tayvan merkezli teknoloji devlerinden MediaTek, dünyada ortaklarına Wi-Fi 7 (IEEE 802.11be) teknolojisinin işleyişini gösteren birinci şirket oldu. Wi-Fi 7, çok oyunculu AR/VR uygulamaları, bulut oyunları, 8K görüntü akışı ve daha fazlası için süratli data transferi sağlayarak mesken, ofis ve endüstriyel ağların belkemiği olacak.

Wi-Fi 7’nin avantajları neler?

MediaTek, multi-link operation (MLO) teknolojisini iş başında gösterdi. Teknolojinin özü, farklı frekans aralıklarındaki birkaç kanalı birebir anda birleştirmesinde yatıyor. Bu, bantlarda parazit yahut tıkanıklık olsa bile ağ trafiğinin gecikmeden iletilmesini sağlayacak.

Şirketin açıklamalarında: “MLO teknolojisi, görüntülerin, oyunların ve sabit, sürdürülebilir, gerçek vakitli bant genişliği gerektiren öteki her şeyin daha süratli, daha muteber akışını sağlamak için kritik olacaktır.” sözlerine yer verildi.

Wi-Fi 7, 2.4GHz, 5GHz ve 6GHz dahil olmak üzere mevcut tüm frekans bantlarında çalışacak. Teknoloji, birebir sayıda antenle bile Wi-Fi 6’dan 2.4 kat daha süratli data transferi sağlıyor. Birinci ticari Wi-Fi 7 eserlerinin 2023 yılında piyasaya çıkması beklenirken, Qualcomm ve öteki üreticilerin de 2021 yılının ortalarında Wi-Fi 7 özellikli çipler üzerinde çalışmaya başladıkları tabir edildi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu