Mobil

M2 işlemcili MacBook Pro için baş karıştıran iddia

Bu yıl tanıtılması beklenen Apple Silicon M2 işlemcili MacBook Pro detaylanmaya başladı. Bloomberg müellifi Mark Gurman, haber bülteni Power On’un bu haftaki sayısında teknoloji devinin profesyonellere hitap eden yeni jenerasyon bilgisayarının ekran özellikleri hakkında kimi bilgiler verdi.

Hatırlanacağı üzere Apple, Silicon mimarili birinci işlemcisi M1’i Kasım 2020’deki etkinliğinde tanıtmıştı. Ek olarak M1’den güç alan MacBook Air ve MacBook Pro modellerini de satışa sunmuştu. Geçen yıl ise, üst düzey M1 Pro ve M1 Max işlemcileriyle donattığı 14 ve 16 inç MacBook Pro’yu piyasaya sürdü. Bu sene tanıtılacak olan üst seviye bilgisayar, mevcut M1’li modelin yerini alacak.

M2 işlemcili MacBook Pro ekranı nasıl olacak?

Mark Gurman’ın argümanına nazaran Apple’ın bu sene tanıtacağı MacBook Pro’nun geçen yılki M1 Pro ve M1 Max işlemcili modellere nazaran en büyük farkı ekran, işlemci ve depolama konusunda olacak. Apple Silicon M2 çipten güç alması beklenen yeni MacBook Pro ekran tarafında ise bekleneni vermeyecek.

Bloomberg muharriri Gurman, ekranın imaja nazaran yenileme suratını otomatik ayarlamasını sağlayan ProMotion teknolojisinin M2 işlemcili MacBook Pro modelinde olmayacağını söyledi. Ayrıyeten aygıtta miniLED ekran kullanılmasını beklemediğini de aktardı. İddialara nazaran yeni MacBook Pro, LCD ekranla piyasaya çıkacak.

Ayrıyeten bu yıl yalnızca MacBook Pro’nun değil, birebir vakitte Mac Küçük, iMac ve MacBook Air’in de güncellenmiş versiyonlarının tanıtılacağını belirtmekte yarar var. Bunun yanı sıra uzun vakittir hakkında söylenti dolaşan uygun fiyatlı ve 5G takviyeli yeni iPhone SE’nin de 2022 Apple Bahar Aktifliği kapsamında duyurulacağı beklentiler ortasında.


Uygun fiyatlı iPhone SE 2022 bu yıl tanıtılacak.

Telefonun beklenen özelliklerine de kısaca değinmek gerekirse; sağlam Apple analisti Ming-Chi Kuo, iPhone SE’nin 4.7 inç ekran, Touch ID düğmesi ve kalın çerçevelerle geleceğini tez etti. Kuo ayrıyeten, aygıttaki en kıymetli iki yükseltmenin: 5G takviyesi ve daha süratli işlemci olacağını belirtti. Bu noktada iddialar, iPhone 13 serisinde bulunan A15 Bionic’e işaret ediyor.

Sizler Apple’ın yeni eserlerinde neler bekliyorsunuz? Niyetlerinizi yorumlar kısmında yahut SDN Forum’da belirtmeyi unutmayın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu