Donanım

Lisanla Denetim Edilen Bluetooth Mouse Geliştirildi

Ağıza yerleştirilerek cihazların denetim edilmesini sağlayan bir orta ünite fikri birkaç yıldır gündemde olan ve üzerine araştırmalar yürütülen bir husus. Bu süreci tamamlayarak kesin bir eser haline getiren ise Augmental Technologies isimli bir şirket oldu.

Ürün bilhassa felç ve türevi rahatsızlıklar sonucu telefon ve bilgisayar üzere aygıtları elleri ile denetim etmede sorun yaşayan bireyleri gaye alıyor. Ağıza yerleştirilerek neredeyse büsbütün görünmez olan bu orta üniteye şirket ‘Mouthpad’ ismini vermiş.

Bağlantı bluetooth ile, denetim lisan ile gerçekleştiriliyor

Mouthpad, basınca hassas bir yüzeye sahip ve damağa yerleştiriliyor. Gezinme ve tıklama ise gerçek vakitli olarak takip edilen dil hareketleri ile gerçekleştiriliyor.

Herhangi bir yazılımsal heyetime gereksinim duymayan Mouthpad, kutusundan çıkar çıkmaz bluetooth irtibatı ile tüm aygıtlara irtibat sağlıyor. Dental sıhhat eserlerinde de kullanılan ve rastgele bir risk içermeyen özel materyaller ile üretilen Mouthpad, MacOS, iOS, Windows, Linux ve Android işletim sistemleriyle uyumlu çalışıyor. Aygıt kutusunda 2 saat içinde şarj oluyor ve 5 saate kadar kullanım sunuyor. 

Henüz satışları başlamayan eseri deneyimlemek isteyenlerin, bekleme listesine kaydolması gerekiyor. Fiyat bilgisi ise şimdi paylaşılmış değil.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu