BilimTeknoloji

LinkedIn’deki kripto ile ilgili iş ilanlarının sayısı arttı

İş dünyasının önde gelen toplumsal medya platformu LinkedIn tarafından yapılan araştırmaya nazaran; kripto dalı ile alakalı iş ilanları 2021’de yüzde 395 oranında artış gösterdi.

2021 Yılında LinkedIn’de Kripto İş İlanları Artış Gösterdi

Önde gelen iş odaklı toplumsal medya platformu LinkedIn, yakın vakitte bir araştırma gerçekleştirdi. Yapılan araştırmaya nazaran; Bitcoin, Ethereum, Blockchain ve kripto para üzere tabirleri içeren iş ilanları, 2020 ile 2021 ortasında ABD’de yüzde 395 arttı. O denli ki kripto dalı ile ilgili iş ilanları birebir tarihler ortasında yüzde 98 artış gösteren teknoloji dalını de geride bıraktı.

Ayrıyeten iş ilanları çoğunlukla yazılım ve finans alanlarına ait olarak açıldı. En yaygın iş unvanları ortasında ise Blockchain geliştiricileri ve mühendisleri yer aldı.

Son olarak LinkedIn, en çok iş ilanına sahip bölgeleri de açıkladı. Elde edilen bilgilere nazaran; San Francisco bölgesi birinci sırada yer alırken, Teksas Austin, New York City, Miami-Fort Lauderdale ve Denver 2021’de en çok kripto iş ilanlarına sahip alanlar oldu.
 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu