Mobil

LG, iPad’lerin ekranları için kolları sıvadı!

Apple, eserlerinin donanımlarının büyük kısmını kendi tasarlasa ya da üretse de kimi istisnalar var. Bilhassa ekran konusunda yıllardır Apple’ın diğer üreticilerle çalıştığını biliyoruz. Hatta ezeli rakip sayabileceğimiz Samsung bile bir devir Apple için ekran üretmişti. 2022 yılına gelindiğinde olağanlaşan bir durum tekrar yaşanıyor. Apple’ın yeni kuşak iPad üretimi için LG, masanın başına geçti.

LG, Apple için OLED ekran üretmeye hazırlanıyor

Televizyondan telefona pek çok eserinin ekranında kullanılan OLED teknolojisi, son derece gerçekçi renkler sunarak güzel bir tecrübe sağlıyor. Apple hayranları tarafından, OLED ekran kullanan bir iPad modelinin gelmesi yıllardır bekleniyordu. Son raporlar bunun biraz geç geleceğini söylese de son haberlere nazaran LG, üretim için tedarikçileriyle mutabakata başlamış. LG’nin OLED ekran üretme konusunda dalda bir şöhreti olduğu bilinir. Hasebiyle bu dış üretimi LG’nin yapacak olması şaşırtmadı.

Raporlara nazaran LG, Apple’ın sipariş ettiği ekranları 2024 yılında seri üretime koymak için erken çalışmalara başladı. Üretim için gerekli olan gereçlerin tedariği için üretim ortaklarıyla birinci temaslar yapılmış demektir. OLED ekranların üretiminin bile 2024’te gerçekleşeceğini düşünürsek bu teknolojiyi eserlerde görmemiz için oldukça beklememiz gerekiyor.

OLED ekranın iPad dünyasına katılacak olması büyük bir adım. Bugüne kadar Apple eserlerinde güzel imaj sunan öbür teknolojiler de görmüş olsak da OLED değişiminin yaşanacak olması gelecek yıllardaki eser performanslarını direkt etkileyecek.


iPad ekranları

LG, geçtiğimiz yıl akıllı telefon bölümünden ayrılarak bu kesimde sadece modül üretimi ortağı olarak yer almaya başlamıştı. Apple’a rakip olmaya çalışmak yerine Apple için ekran üreterek kar etmeyi seçtiler ve bu plan işliyor üzere görünüyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu