BilimTeknoloji

Kim Kardashian kripto para reklamı nedeniyle davalık oldu

Ünlü TV yıldızı Kim Kardashian, Haziran 2021’de EthereumMax (EMAX) isimli bir kripto para ünitesinin tanıtımını yaptı. Tıpkı biçimde boksör Floyd Mayweather Jr. da EMAX’ın tanıtımını yapan isimler ortasında yer aldı. Bu iki ünlü isme dava açıldı.

Kim Kardashian’a Kripto Tanıtımı Davası Açıldı

7 Ocak’ta Los Angeles federal mahkemesinde, Kim Kardashian ve Floyd Mayweather Jr.’a kripto tanıtımı nedeniyle dava açıldı. Davanın sebebi, ikilinin sahip oldukları hayran kitlesini EthereumMAX’in (EMAX) fiyatını artırmak ve kendilerine kâr elde etmek için kullanmaları. 

Reuters’ta yer alan habere nazaran, şirketin birkaç ünlü destekçiyle iş birliği yapan yöneticileri, toplumsal medya reklamları ve öteki tanıtım faaliyetleri yoluyla EthereumMax hakkında yanlış yahut aldatıcı açıklamalarda bulundu. Bu cümlelerin dava belgesinde yer aldığı da söyleniyor.

Davada yer alan bir öbür isim de natürel ki EthereumMax şirketi. Fakat şirket, mevzuyla ilgili şu açıklamayı yaparak, argümanları reddetti:

“Son argümanlarla ilgili aldatıcı anlatı, EthereumMax projesi hakkında yanlış bilgilerle dolu. Tezlere karşı çıkıyoruz ve gerçeğin ortaya çıkmasını dört gözle bekliyoruz”

Davada sanıklar, kârlarının iadesini almayı bekliyor. İlerleyen sürecin nasıl olacağını daima birlikte göreceğiz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu