Teknoloji

Kaan Gülten’den Yeni Girişim! – NFT Projesi

Dijitalin ve sanatın bir ortada bulunmasını sağlayan NFT tüm dünyaya yeni bir bakış açısı getirdi. Fizikî olarak bulunmayan, bir öteki eşi, gibisi olmayan, paha olarak birbirini karşılamayan yapıtlardan oluşan ve gelecek için bir yatırım niteliği taşıyan NFT’lere olan ilgi de son vakitlerde daha fazla arttı. Atılan tweet’ten sanat yapıtlarına, görüntü oyun görselinden kahkahaya hatta domain ismine kadar her şeyin NFT olabilmesi bu alana olan yatırımların yükselmesinde faal bir rol oynadı.

Gelecekte bulacağı mana üzerinden pahası günden güne artan NFT pazarına Webtures CEO’su Kaan Gülten yeni bir teşebbüsle girdi!

“NFT dünyası süratli, özgün, adil ve sürdürülebilir bir gelirin de alt yapısını oluşturduğu için yalnızca sanat üzerinden değil her türlü mutabakat, kontrat ve ortak iş modelleri için de kullanılabilen akıllı kontratlar ile hayatımızın birçok alanında uygulandığına şahit olacağız.” diyerek NFT Projesini duyuran Gülten NFT dünyasının geleceği hakkındaki ön görülerini de aktardı.

Sanal irtibatın bir sonraki durağının sanal cihan olduğunun göstergesi olan Metaverse’de NFT üzere dijital eserler de yer alabilecek. Bu durum NFT’nin bedelinin dijitalleşmeye farklı bir bakış getiren bu yenilik ile birlikte büyük bir ivme kazanacağının büyük göstergelerinden biri.

SEO kesiminin Türkiye’deki öncülerinden biri olan Kaan Gülten NFT yapıtlarını kurucusu olduğu Webtures’ın hizmet verdiği alanların birkaçından oluşturdu.

“NFT pazarında sunulan eserlerin kıssalarının olması çok değerli. Zira her yapıtı birbirinden ayıran ve farklı özellikleriyle öne çıkaran ayırt edici yanını bu öyküler oluşturuyor. Bu yüzden bir eser ne kadar özgünse o kadar kıymetlidir. Her NFT eserin özgünlüğü de kendi kıssasından gelir.” kelamlarıyla dikkat çekerek NFT eselerinin satış tarihlerini de Twitter hesabından duyurdu.

26 Şubat 2022’de satışa sunulacak yapıtları 24 Şubat 2022’de ise ön satışta olacak.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu