Donanım

ITOPYA.COM Web Sitesi Yenilendi! Yeni Özelliklere Göz Atıyoruz.

Herkesin beğenerek gaming ve teknoloji alışverişi yaptığı ITOPYA.COM 5 yılın akabinde yenilendi. Birinci açıldığı vakit Türkiye’deki kullanıcılara daha evvel yaşamadıkları bir tecrübe kazandıran ITOPYA.COM, yaşattığı “ilk”leri ve muvaffakiyetlerinin akabinde v2.0 olarak isimlendirdiği yeni projesine geçiş yaptı!

Geçtiğimiz seneyi yeni depo ve yeni mağaza atılımlarıyla geçiren ITOPYA.COM bu yıl da bir sürprize imza atarak 5 yıllık web sitesini altyapısı da dahil olmak üzere büsbütün yeniledi. Önümüzdeki yıl birinci İstanbul dışı mağazasını açacak ITOPYA.COM büyümesini birçok inovatif hareketle birlikte gerçekleştiriyor. Web sitelerini yenilemeleri de bu inovasyonların son halkası olarak göze çarpıyor.

ITOPYA.COM neden yenilenme muhtaçlığı duydu?

Baktığımız vakit çağa ayak uyduran özelliklere ve küresel pazarda rakipsiz olmasına karşın kullanıcıları şaşırtacak, süper bir tecrübe yaşatacak atılımları yapabilmek ismine yazılım grubu ile bir arada uzun vakittir hazırlığını yaptığı yeni web sitesine geçiş gereksinimi hissetti. Birazdan detaylı olarak değineceğimiz özelliklerinin yanı sıra şimdi son kullanıcıya gösterilmemiş birçok teknolojik özelliğe de sahip olacak yeni web sitesi ile eksiksiz bir tecrübe vadediyor.

Yeni ITOPYA.COM tasarımsal özellikleri

Eski web sitelerindeki tasarım çizgisine ve renk paletine sadık kalarak ufak dokunuşlarla önyüz dizaynları büsbütün yenilendi.

Ana sayfadan başlayacak olursak, soldaki menünün özgününe sadık biçimde yenilendiği çabucak gözümüze çarpıyor. Daha şık butonlar ve ikonlarla tasarlanan menü nitekim de ITOPYA.COM ile özdeşleşti! Dörtlü banner kurulumuna sahip sitede ITOPYA.COM kampanyalarını büyük olan kısımdan, marka kampanyalarını ise sağdaki ortanca banner alanından takip edebiliyorsunuz. Ana sayfa eserleri de epeyce dinamik biçimde hazırlanmış. Neredeyse her gün farklı eserler ve farklı başlıklar görebiliyoruz. Şayet tümünü gör butonuna basarsak da o başlığın sayfasına geçiş yapabiliyoruz.

Sitenin üst kısmında standart arama çubuğunun altına pozisyonlandırılmış süratli erişim butonlarıyla hazır sistemlere, kendin topla sayfasına, mağaza adreslerine, ITOPYA.COM hakkında bilgilere ve şimdiki kampanya sayfasına ulaşabiliyorsunuz.

Hesap menüsü de yeniden yenilemeden nasibini alan sayfalardan bir tanesi. Siparişlerinizi, alışveriş listesini, şifre değişiklik süreçlerini, adres defterinizi, iptal ve iade taleplerinizi görüntülemeyi bu sayfa aracılığıyla gerçekleştirebiliyorsunuz. Alışveriş sepeti ise çok daha sade ve şık bir tasarım ile yenilenmiş. Bilhassa sepetinize hazır sistem eklediğinizde “Ürün Detay” butonuna basarak sistemde seçtiğiniz kesimleri görüntüleyebilmeniz şık bir dokunuş olarak karşımıza çıkıyor.

Dizaynda değineceğimiz son nokta ise eser sayfaları. Burada tekrar orjinaline sadık kalınarak hazırlanmış bir kampanya bilgilendirme (sayaç) alanı görüyoruz. Lakin bunun dışında tasarım değişikliğinden en çok etkilenen kısmın de eser sayfaları olduğunu söyleyebiliriz.

Mağaza stoklarını öğrenme ve taksit seçeneklerini görüntüleme metin bazlı butonlar ile sunulurken, eserin bilgilerinden seçilmiş en değerli 5 özellik de tekrar üst kısımda listeleniyor. Buradaki en büyük yenilik ise karşılaştır ve listeye ekle butonları. Lakin bu 2 yeniliği sizlere aktarmam için birkaç paragraf daha sabretmek zorundasınız.

Son olarak dizaynın giriş yapma ve kayıt olma ekranlarında sadeleştirildiğini, kendin topla kısmının ise büsbütün yenilendiğini belirterek tasarım kısmını bitirelim.

ITOPYA.COM’un yeni web sitesi hangi yenilikleri sunuyor?

Sunduğu en büyük yenilik stabilite! Web sitesi her vakit süratli ve her vakit ulaşılabilir olarak karşımıza çıkıyor. En büyük teknoloji siteleriyle yarışacak kadar süratli açılış müddetleriyle ITOPYA.COM sahiden olağanüstü bir performans sunuyor.

ITOPYA.COM’da eklenen yeni özelliklerden evvel güncellenenlere göz atmak gerekirse; bunun en hoş örneği Kendin Topla kısmı olacaktır.

Görselde de görebileceğiniz üzere çok daha şık, çok daha anlaşılır ve çok daha âlâ konfigürasyon özellikleriyle Kendin Topla şahane olmuş. Topladığınız sistemi eskisi üzere PDF olarak bilgisayarınıza indirebilir ve link oluşturarak paylaşabilirsiniz. Lakin burada eklenen üçüncü bir buton ITOPYA.COM’un en büyük yeniliklerinden birisine çıkıyor; alışveriş listeleri!

Birçok e-ticaret sitesinden aşina olduğumuz alışveriş listesi hazırlama özelliği ITOPYA.COM’a da gelmiş. Lakin ITOPYA.COM’un alışveriş listesi alışılmışın dışında bir anlayış ve mükemmel yazılımıyla birlikte Hazır Sistem ile Topladığınız Sistemler olarak 2 başka başlık daha içeriyor.

Hazır sistemleri ister olduğu üzere isterseniz de kişiselleştirdiğiniz biçimde kayıt tarihi ile birlikte alışveriş listenizde tutabiliyorsunuz.

Lakin asıl hoş haber Topladığınız Sistemler menüsünde yer alıyor! Üstte da bahsettiğimiz Kendin Topla sayfasında topladığınız sistemleri alışveriş listenize farklı isimlerle kaydedebiliyor ve arkadaşlarınızla paylaşabiliyorsunuz. Ayrıyeten yeniden hazır sistemleri kaydettiğinizdeki üzere eklenme tarihi de not olarak tutuluyor ve böylece daha ferdî bir alışveriş listesi tecrübesi yaşıyorsunuz.

Kısa müddet içerisinde iOS, Android ve AppGallery uygulamalarının da geleceğini öğrendiğimiz ITOPYA.COM, taşınabilir uygulama erişime açıldıktan sonra farklı bir tecrübe yaşatacak. ITOPYA.COM’daki yeni özelliklere ve dizaynındaki değişikliklere bir arada göz attık. Tüm bunlar dışında daha dolu içeriklerle de karşımıza çıkan ITOPYA.COM web sitesini ziyaret etmek, incelemek ve fırsatlardan faydalanmak için aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz.

https://www.itopya.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu