Mobil

iQOO 9 tasarımsal olarak netleşti: İşte tanıtım tarihi ve ayrıntılar

Vivo’nun alt markası olarak faaliyet gösteren ve başarılı telefonları uygun fiyat etiketi eşliğinde satışa sunan iQOO, yeni modelini yakın vakitte duyuracak. Çeşitli sertifikasyon sitelerinde ortaya çıkan ve şirketin yayınladığı teaser imajları aracılığı ile hakkında bilgiler edindiğimiz iQOO 9, yeni imgeler ve tanıtım tarihi bilgileri ile bir sefer daha haberlerimize husus oldu.

Geçtiğimiz günlerde telefonun çeşitli özellikleri ile ilgili teaser manzaraları yayınlayan iQOO, artık de tasarımsal imajlarla birlikte yeni modelini külliyen netleştirdi. Tanıtım tarihinin de yer aldığı görselde BMW M esintilerini koruyan telefon, Xiaomi Mi 11 Ultra’dakine benzeri bir kamera kurulumuna sahip olacak. Fakat büyük bir farkı da beraberinde getirecek.

iQOO 9 devasa bir kamera suramı ile geliyor

Üst düzey modellerini beğenilen tasarım çizgileri ile karşımıza çıkartan iQOO, yeni 9 modelinde de birebir çizgiden gidecek. Daha evvelki modellerde de gördüğümüz siyah, kırmızı ve mavi şeritleri telefonun sağ tarafında görürken, geniş bir kamera konseyimi da art tarafta bizleri karşılayacak. Bu geniş kamera konseyimi Xiaomi 11 Ultra’daki üzere art tarafı enlemesine kaplarken, üç art kamera buraya konumlandırılacak.

Dokulu bir art kapağın dışında telefonun geniş kamera heyetimi Xiaomi’ninkinden biraz daha farklı bir fonksiyonla gelecek. Art taraftaki L tertipli kamera kurulumunun sağında yer alan boşlukta ekran bulunmayacak. Bu alanda sırf kameranın teknik ayrıntıları yazacak.

Ön tarafta ise epeyce ince çerçevelerin ve orta tarafa pozisyonlandırılmış kamera kurulumunun dışında bir şey göremiyoruz 5 Ocak tarihinde gerçekleştirilecek lansmanda tanıtılacak olan iQOO 9’un üst düzey bir donanıma sahip olması bekleniyor.

Pekala siz iQOO 9 ile ilgili ne düşünüyorsunuz? Sizce telefon Türkiye’ye gelse insanların beğenisini kazanır mı? Yorumlarda belirtebilirsiniz…

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu