Mobil

iPhone 15’in ekran camları sızdı, çerçeve kalınlığı ortaya çıktı

iPhone 15 sızıntıları ve söylentileri istikrarlı bir formda yayılmaya devam ediyor. En son ortaya çıkan sızıntı, iPhone 15 Pro modellerindeki ekran bileşenleri hakkında ve telefonun muhteşem ince ekran çerçevelerini gösteriyor.

iPhone 15 modellerinde kullanılacak cam kaplamaları gösterdiği argüman edilen bu imgeler, ünlü sızıntı kaynağı Ice Universe’den geliyor. Karşılaştırma için iPhone 15, iPhone 15 Pro ve iPhone 15 Pro Max aygıtlarının ve kimi iPhone 14 ekranlarının fotoğrafları da gösteriliyor.

Aynı kaynak, daha evvel de iPhone 15 Pro Max’in sadece 1,55 milimetre ile şimdiye kadar yapılmış en ince çerçevelere sahip olacağını argüman etmişti ve görünüşe nazaran iPhone 15 Pro da benzeri bir kalınlığa sahip olacak.

Sızıntıya nazaran iPhone 15, iPhone 14 Pro’daki 2,1 mm çerçeve boyutunu kopyalayacak ve iPhone 15 Pro ve iPhone Pro Max’teki çerçeveler ise daha da ince olacak. Fakat bu kadar küçük değişiklikleri, sızan bu fotoğraflarda görmek pek kolay değil.

Ayrıca, yeni iPhone 15 cep telefonlarının daha yuvarlak kenarlarla geleceği söyleniyor.

Bütün yeni ayrıntıların, Apple’ın klasik olarak yeni iPhone’larını tanıttığı Eylül ayı civarında açıklanacağı bekleniyor. Daha öncesinde Haziran ayındaki WWDC 2023 etkinliğinde ise yaklaşan iOS 17 ile ilgili tüm detayları duymayı bekliyoruz…

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu