Mobil

iPhone 14 Pro tasarımı nasıl olacak? Tezler güçleniyor

Eylül ayında tanıtılacak olan yeni kuşak iPhone ile ilgili birinci sızıntıları duymaya başladık. Geçtiğimiz hafta ünlü teknoloji müellifi Mark Gurman’dan, iPhone 14’te çentiksiz bir tasarım olacağını söyleyen bir bülten görmüştük. Bir öteki muteber analist olan Ming-Chi Kuo da çentiksiz iPhone tezlerini desteklemişti. Son söylentilere nazaran serinin en güçlü üyesi iPhone 14 Pro, beklendiği üzere farklı bir dizaynla gelecek.

iPhone 14 Pro delik kamera dizaynını kullanabilir

Bugüne kadar dönen söylentilerde çentiksiz dizaynın tam olarak hangi varyantta bulunacağına dair bir bilgi paylaşılmamıştı. Şu ana kadar konuşan analistler kadar muteber olan DylanDKT, iPhone 14’te çentiğin kaldırılacağını doğruladı fakat bunun sadece Pro seçeneğinde olacağını söyledi. Çentiksiz dizaynda Face ID‘nin nasıl çalışacağı da basitçe açıklandı, DylanDKT’ye nazaran Face ID sensörleri ekranın altında yer alacak. Bu da Apple’ın ekran altı kamera sensörü kullanmasında bir birinci.


Olası iPhone 14 tasarımı

Bahsettiğimiz analistin daha evvel 14 ve 16 inç MacBook’larla ilgili varsayımlarının neredeyse tamamı hakikat çıkmıştı. Bugüne kadar kendisinin pek çok başarılı iddianın görsek de iPhone 14’te çentik olmayacağını düşünmemizin tek nedeni DylanDKT değil. Şu ana kadar Bloomberg ve Ming-Chi Kuo’dan da bu iddiayı destekleyen yayınlar gördük, bu analistler Apple’la ilgili en gerçek iddiaları yapmış bireylerdir.

Kaynaklar her ne kadar emniyetli olsa da bu durum, iPhone 14 Pro’nun çentiksiz olacağına kesin bir yargı getirmemekte. İlerleyen aylarda telefonun dizaynıyla ilgili daha net bilgiler duyacağız ve her şey lansman gününde şekillenecek. Her yıl olduğu üzere eylül ayının ortasında gerçekleşecek lansmanda yeni jenerasyon iPhone ailesiyle tanışmayı bekliyoruz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu