Mobil

iPhone 14 Pro ekranında çentik yerine çift delik yer alacağı söyleniyor

Apple’ın bu yıl piyasaya süreceği iPhone 14 Pro’da çentikli tasarım yerine delikli ekran kullanacağı ve Face ID sensörlerini ekranın altına gizleyebileceği bildirilmişti. Artık ise analist Ross Young, Apple’ın ekranında “iki delik” bulunan bir tasarımı tercih ettiğini söylüyor.

Young’a nazaran deliklerden biri hap biçiminde, başkası ise yuvarlak olacak. Şirket bu tarafta bir değişiklik yapması durumunda, 2017’de piyasaya sürülen iPhone X modelinden bu yana birinci sefer çentiği rafa kaldırmış olacak. Bildiğiniz üzere en yeni iPhone 13’te çentik küçülse bile hala varlığını sürdürüyor.

Dört iPhone 14 modeli bekleniyor

Apple’ın yeni seri kapsamında 6.1 inç iPhone 14, 6.7 inç iPhone 14 Max, 6.1 inç iPhone 14 Pro ve 6.7 inç iPhone 14 Pro Max olmak üzere dört model çıkarması bekleniyor. Akıllı telefonların fiyat etiketleri konusunda da birtakım ayrıntılar internete sızdırılmış durumda.

Şirkete yakın kaynaklar iPhone 14 Pro’nun 1.099 dolardan, Pro Max’in ise 1.199 dolardan başlayan fiyatlarla satışa sunulacağını argüman ediyor. Buna rağmen iPhone 14’ün selefi ile birebir 799 dolar başlangıç fiyatına sahip olacağı da gelen haberler ortasında.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu