Donanım

Intel’in Alder-Lake-S İçin Geliştirdiği Yeni Fanı RH1 Fotoğraflarıyla Sızdı

2015 yılında Intel, bilgisayar performansı mevzu olduğunda tartışmasız önderdi. AMD’nin meşhur FX-8350 üzere tahlilleri rekabetçiydi, fakat sonradan gelen Ryzen işlemcileri ile aradığı taze kanı bulan AMD, böylelikle bu alanda Intel’i zorlamaya başladı. AMD’nin yaptığı en hoş yeniliklerden biri de Wraith soğutucu serisini piyasaya sürmesiydi. Yüksek performanslı soğutucu serisi olan Wraith’ten sonra Intel’İn de benzeri bir atak yaptığını söylemek artık mümkün.

Intel, Alder Lake-S CPU‘lar için Intel Laminar RH1 soğutucusu üzerinde çalışıyor. Daha evvel de sızdırılan 65W RM1 soğutucusu, elbette Intel CPU serisi için gelen tek soğutucu değil. Fakat bu yeni CPU fanının daha yüksek performans sunacağı söyleniyor.

Fotoğraflarıyla da sızan yeni RM1 soğutucusu, Intel’in Alder Lake CPU’ları için özel olarak geliştiriliyor. Bu soğutucunun, 65W nominal TDP’li 12’inci jenerasyon Core i9 serisine eklenmesi bekleniyor.

Soğutucuda yerleşik LED’ler de dikkat çekerken, bu LED’lerin tek renk mi yoksa, RGB ışıklandırmalı mı olacağı şimdilik aşikâr değil.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu