Mobil

Intel açıkladı! Katlanabilir ekranlı dizüstü bilgisayarlar çok yakında

Halihazırda kimi akıllı telefon firmalarının birkaç yıldır ürettiği katlanabilir ekranlı telefonlar, yavaş yavaş öbür teknolojik aletler için ilham kaynağı oluyor. Bir vakitler hayal üzere gelen katlanabilir ekranlar Huawei, Xiaomi, Samsung, OPPO üzere şirketler tarafından gerçeğe çevrilirken, dizüstü bilgisayar bölümünde bu iş için birinci adımı Intel attı. Şirket, katlanabilir ekranlı birinci laptopların bu yıl tanıtılacağını söyledi.

Bugün CES 2022 fuarında yeni eserler tanıtan Intel, aktiflikte göstermediği eserleri ileriki tarihlerde hazır edebilmek için çalışmalara devam ediyor. Bilhassa çip konusunda son derece başarılı olan ve farklı teknoloji kesimlerine de yatırım yapan Intel, katlanabilir ekranlı dizüstü bilgisayarın yakında tanıtılacağını açıkladı.

Intel, işlemcileri katlanabilir dizüstü bilgisayara hazırlıyor

Katlanabilir telefonların dışında katlanabilir tablet bölümünde de Lenovo’nun teşebbüsleri olmuştu. Şirket, ThinkPad X1 Fold modeli ile dalın birinci katlanabilir tabletini piyasaya sürmüş, lakin satışlar olumlu olmamıştı. Artık de dizüstü bilgisayar cephesinden gelen haberler, 2022 yılında katlanabilir ekranlı dizüstü bilgisayarlar görebileceğimiz tarafında.


Kaynak: Windows Central

Dünyanın en büyük çip üreticilerinden biri olan Intel, yeni 12. kuşak işlemcilerin daha başarılı pil, daha süratli şarj ve anında yansımaları aygıtlara sunacak. Ayrıyeten bu yeni işlemciler, girdiğimiz yeni yılda katlanabilir ekranlı dizüstü bilgisayarları görebilmemize imkan sağlayacak.

Windows cephesinin de bu tarafta çalışmalar yaptığı ve aygıtları yazılımsal olarak katlanabilir yapıya uygun hale getirmeye çalıştığı CES 2022 öncesinde de biliniyordu. Intel’in de çiplerini buna nazaran dizayn etmeye başlayacak olması, 2022’nin ikinci yarısında katlanabilir ekranlı dizüstü bilgisayarları görebileceğimizi gösteriyor. İşlemciler de bu duruma hazır hale geldiğinde, üreticilerin bu taraftaki adımları somut olarak karşımıza çıkacak.

Pekala siz katlanabilir ekranlı dizüstü bilgisayarlar ile ilgili ne düşünüyorsunuz? Sizce bu teknoloji yaygınlaşır mı? Yorumlarda belirtebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu