İnternet

Instagram’ın İşvereninden Açıklama: “Instagram’ın Ne Olduğunu Düşüneceğim”

Instagram’ın işvereni Adam Mosseri, geçtiğimiz günlerde toplumsal medya uygulaması hakkında değerli açıklamalarda bulundu. “2022 yılında Instagram’ın ne olduğunu yine düşüneceğim,” diyen Mosseri, gelecek yıl Intagram’ın daha fazla şeffaflığa odaklanacağını söylüyor. Fakat başka yandan geçtiğimiz yıl Instagram’ı ve ana şirketi Meta’yı (eski ismiyle Facebook) sarsan skandalların hiçbirine direkt değinmiyor.

Mosseri, Instagram hakkında, “Kim olduğumuzu, neye paha verdiğimiz ve dünyada ne tıp bir değişiklik yapmak istediğimizi düşünüyoruz,” derken resmi Twitter hesabından da yeni yıl iletisi iletti: “Önümüzdeki yıl Instagram için çok kıymetli olacak. Bölüm başkanı güvenlik ve refah uğraşlarımıza ek olarak 4 temel önceliğe odaklanıyoruz. Umarım hepiniz tatilde biraz dinlenebilirsiniz. Yeni yılda görüşürüz.”

2022 Priorities ??

This next year is going to be pivotal for Instagram. In addition to our industry-leading safety and wellbeing efforts, we’re focused on these four key priorities.

Hope you’re all able to get some rest over the holidays. See you in the New Year! ??? pic.twitter.com/iY8uQ1EnMZ

— Adam Mosseri (@mosseri) December 28, 2021

Bakalım Instagram yeni yılda karşımıza nasıl çıkacak? Bizler de heyecanla bekliyoruz. Son periyotta Reels ile gelişimine büyük katkı sağlayan Instagram, çıkar kapısı olarak da beşerler tarafından ağır olarak tercih ediliyor. Öte yandan bu işin bir de etik tarafı var ki, pek çok uzman tarafından Instagram’ın bu tarafıyla birçok gencin ruhsal manada hırpalanmasına sebep olduğu tez ediliyor. Mosseri’nin 2022 atılımları bunun tamirine mi odaklanacak, yoksa büsbütün farklı bir istikamette mi olacak?.. Bekleyip göreceğiz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu