İnternet

Instagram’dan beklenen yenilik: Hesabınıza ekleyebileceğiniz temas sayısı arttı

Instagram, kullanıcıların biyografi açıklamalarına beş adede kadar temas eklemelerine müsaade vereceğini duyurdu.

Sosyal medya platformu, hesaplarına harici ilişkiler ekleme konusunda kullanıcılara uzun müddettir kısıtlamalar uyguluyordu. Esneklik eksikliği, kullanıcıların biyografilerine bir irtibat açılış sayfası eklemesine ve fiyatsız planının bir kesimi olarak sınırsız irtibat koymasına imkan tanıyan Linktree üzere alternatiflerin ortaya çıkmasına neden oldu.

Özelliğe erişmek için Profili düzenle > Temaslar > Harici İlişki ekle‘ye gitmeniz kâfi. Burada, istediğiniz ilişkileri ve başlıkları ekleyebilirsiniz. Eklenen temasları sıra boyunca sürükleyerek yine düzenlemeniz de mümkün, lakin profilinizi ziyaret eden kullanıcılar sırf birinci ilişkiyi görecek.

Meta CEO’su Mark Zuckerberg, özelliği duyururken Instagram yayın kanalında Instagram biyografisine daha fazla ilişki ekleme yeteneğinin “muhtemelen en çok talep aldığımız özelliklerden biri” olduğunu yazdı. Bu yeni seçenek, Reels için yenilenmiş bir görüntü düzenleyici, yayın kanalları, koleksiyonlar ve sessiz mod içeren yakın vakitte duyurulan Instagram özelliklerinin ortasına katılıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu