Sosyal Medya

Instagram, ‘Hikayeler’in müddetini uzatıyor!

Instagram, kısa bir müddet evvel Öyküler kısmında büyük bir değişikliği test etmeye başladı. Bu kullanıcıların 24 saat canlı kalan fotoğraflar ve kısa görüntüler yayınlamasına imkan tanıyordu. Toplumsal medya platformu, artık yeni özelliğiyle Snapchat ve TikTok uygulamalarının önüne geçiyor. Bu noktada Kıssalar kısmındaki azamî görüntü uzunluğu 60 saniyeye çıkıyor.

Öyküler özelliğindeki değişimi Türkiye‘den bir Instagram kullanıcısı fark etti. Şu anda toplumsal medya platformu, kimi kullanıcıları değişiklik hakkında ikazda bulunuyor. Elinize telefonu alıp 15 saniyeden uzun bir görüntü kaydederseniz görüntü modüllere bölünüyor. Bu bilhassa birlikte görüntüleri bölmek zorunda kalmadan 60 saniyeye kadar Hikayeler’e görüntü yükleyebiliyorsunuz.

Instagram, yeni Öyküler özelliğini kimi kullanıcılara açtı

Şirket, bu bilhassa de kalmayıp bir yeniliği daha test ettiğini duyurdu. Bu noktada öbür hesapları bahsetmeyi ve bir gönderiye pozisyon eklemeyi daha da kolaylaştırıyor. Öyküler göndermek için yeni bir arayüz üzerinde testlerini sürdürüyor. Şu anda belirttiğimiz bütün özelliklere birtakım kullanıcılar erişiyor. Instagram’ın bunu ne vakit tüm kullanıcılar için kullanıma sunacağı ise şimdi belirsizliğini koruyor.

Instagram, TikTok ve Snapchat’le yenilik yarışında

TikTok giderek daha tanınan bir hale geliyor. Snapchat ise yakın vakitte içerik oluşturucuların görüntülerini düzenlemeleri için bağımsız bir uygulama sundu. Bu noktada Instagram‘ın da platformu daha alımlı hale getirmesi pek şaşırtan durmuyor.

Sizler Instagram bünyesindeki Kıssalar özelliği hakkında ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu