Sosyal Medya

Instagram, BeReal’ın Özelliğini Kopyaladı

BeReal uygulaması vakitle popülaritesini kaybetti. Lakin uygulamanın özellikleri, başka toplumsal medya platformlarına ilham vermeye devam ediyor. Birçok toplumsal medya platformu BeReal’dan “esinlendiği” pek çok özelliği uygulamalarına entegre etti. Artık de Instagram’ın BeReal gibisi yeni bir özellik üzerinde çalıştığı ortaya çıktı. 

Matt Navarra, paylaştığı bir Twitter gönderisinde Instagram’a BeReal özelliğine benzeyen ve “spontane hikayeler” ismi verilen bir özelliğin geldiğini duyurdu. Özelliğe nazaran kullanıcılar, rastgele bir anda ortaya çıkan bildirimle anlık olarak fotoğraflar paylaşabilecekler.

Sadece “spontane hikayeleri” kullananlar fotoğrafları görebilecek

Instagram bu yeni “spontane hikayeler” özelliğini “arkadaşlarınızın günlük hayatlarından rastgele anları görmenin yeni bir yolu” olarak tanımlıyor. Yeni özellikle birlikte uygulama, herkese rastgele bir vakitte günlük bir bildirim gönderecek. Kullanıcılar daha sonra ön ve art kameralarla birebir anda ne yaptıklarını paylaşmak için 5 dakikalık bir mühlete sahip olacaklar.

Kullanıcılar fotoğraflarını paylaşmadan, rastgele birinin özelliği kullanarak paylaştığı fotoğrafı da göremeyecek. Paylaşılan fotoğraflar, bir sonraki günün bildirimi gelene kadar platformda durmaya devam edecek. 

Yeni özellikler, Instagram’da yer alan “hikayeler” kısmının çabucak yanında başka bir sekme olarak gözükecek. 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu