Mobil

HP yeni eserlerini piyasaya duyurdu

Las Vegas’ta düzenlenen CES 2022 Tüketici Elektroniği Fuarı, 5 Ocak’ta fiziksek olarak aktivitelere konut sahipliği yapmaya başlayacak. Lakin pek çok şirket, COVID-19 sebebiyle geçtiğimiz yıl olduğu üzere fizikî iştirak sağlamayacağını söyledi. Fakat dijital ortamda her geçen saat yeni aygıtlar ve teknolojiler karşımıza çıkmaya devam ediyor. HP ise düzenlediği aktiflikte merakla beklenen yeni eserlerini tanıttı.

HP, yeni eserleriyle CES fuarında uzunluk gösterdi

 • Seçkine Dragonfly G3 (Windows 11)
 • Seçkine Dragonfly Chromebook (Chrome OS)
 • EliteBook 800 & 805 serisi G9
 • EliteBook 1000 serisi G9
 • M serisi Webcam
 • E serisi konferans monitörleri
 • Envy Desktop
 • Z2 Küçük G9 Desktop
 • Z34c ultra geniş kavisli monitör
 • Z40c G3 ultra geniş kavisli 5K ve 2K Thunderbolt monitörler
 • ZBook Firefly G9

HP yaptığı aktiflikte, her kullanıcı tipine uygun aygıtları ürettiğini ve farklı platformların çatısı altında topladığını söyledi. Örneğin Envy modelleri, nispeten konuttan çalışanlara ve olağan kullanıcılara hitap ederken, Z platformu daha çok profesyoneller için geliştirilen aygıtlar olarak karşımıza çıktı. Şirket bu sayede, farklı kümeler altında bulunan bu yeni aygıtları ekosistemine dahil etti.

Şirket bilhassa, her ne kadar tesirini azalmış olsa da içinde bulunduğumuz bu pandemi periyodunda, konuttan yahut uzaktan çalışanlar için farklı tahliller sunuyor. Örneğin Z2 Küçük modelini dilediğiniz monitöre yahut TV’ye bağlayarak yanınızda gezdirebileceğiniz kompakt bir bilgisayar olarak düşünebilirsiniz. Emsal bir biçimde, Z34c ve Z40 serisi monitörleri, işini konutuna taşıyan dizayncılar için, E serisi olanları da bunun beyaz yakalılar için geliştirilen versiyonu olarak düşünmek mümkün.

Buna ek olarak HP, kullanıcıların artık eskisine nazaran çok daha büyük oranda muhakkak bir pozisyona ve sisteme bağlı olmadan çalıştığını, bu sebeple bulundukları her ortamın onlar için birer konferans odasına dönüşebilmesinin ehemmiyetini vurguladı. Bu noktada bilhassa görüşme esnasında mikrofonun dış sesi az aldığı yahut büsbütün engellediği, misal bir biçimde kullanıcının art planında bulunan imajın de ortama uygun hale getirilebileceği söylendi.

Fizikî olarak başta Dragonfly serisi olmak üzere HP’nin yeni jenerasyon aygıtlarında hem ekran kasa oranlarında hem de boyutlarında bir büyüme olduğunu görüyoruz. Ama buna karşın aygıtların yükü 1 kilogramın altında kalıyor. Yani argüman ettikleri üzere hayli ince ve hafif modeller. Kullanıcıların güzeline giden bir başka özellikse büyüyen klavye tuşları ve touch pad yüzeyi oldu.

Aygıtların donanımlarına bakıldığındaysa en aktüel teknolojilerin kullanıldığını görüyoruz. Intel’in 12. kuşak yongasından güç alan eserler LPDDR5 teknolojisini kullanıyor. Ayrıyeten WiFi 6E standardıyla geliyor. Buna ek olarak, dileyen kullanıcılar 5G takviyeli versiyonlarını da satın alabilecek. Ses tarafındaysa Bang & Olufsen işbirliği karşımıza çıkıyor. Alışılmış tanıtılan her eserin ve seçeneğin ülkemize gelip gelmeyeceği şimdi bilinmiyor.

Dragonfly ve Chromebook modelleriyse biraz daha spesifik arayışta olan bireyleri maksat alıyor. Örneğin bu aygıtlar dokunmatik ekranları sayesinde zıt bir formda katlanarak tablet formunda kullanılabiliyor. Dilerseniz yenilenen kalemini de yazı ve çizim için tercih edebilirsiniz. Evvelki serilerden farklı olarak da kalemle işiniz bittiğinde aygıtın yanındaki mıknatıslı alana bırakabilirsiniz.

My HP ve Power Manager

Kullanıcı tecrübesini olumlu tarafta etkilemek isteyen HP, sistem güncellemelerinden ses ayarlarına kadar pek çok özelliği My HP uygulaması çatısı altında topluyor. Hatta görüşmelerin öncesinde mikrofon ve kamera başta olmak üzere birtakım ince ayarları buradan yapabileceksiniz.

Buna ek olarak Teams, Zoom yahut Google Meet üzere tüm uygulamalarla uyumlu bir formda çalıştığı belirtiliyor. Ayrıyeten HP, Intelligent Charging (akıllı şarj), özelliğini de kullanıcılar tarafından özelleştirilebilir bir hale getiriyor. Yani artık HP Power Manager aracılığıyla çeşitli ayarların yapılmasına müsaade verilecek.

Siz bu durum hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı unutmayın!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu