Donanım

HP Seçkine Dragonfly G2 İnceleme

  • Kâfi irtibat çeşitliliği
  • Şık 2’si 1 ortada tasarım
  • Çok hafif
  • Başarılı performans
  • 13.3 inç ekran
  • Ekran kontrastı daha yeterli olabilirdi

HP’nin Seçkine Dragonfly serisi, x360 dokunmatik dizüstü bilgisayar konseptinin bir kesimi olarak geçtiğimiz yıl yeni modelleriyle karşımıza çıkmıştı. Kompakt ölçülerde esnek bir çalışma hali vadeden, dizaynıyla epeyce şık, performansıyla ise pek mutlu edici bir platform olarak tanınan Seçkine Dragonfly serisi, elimizde yeni modeli G2 ile yer alıyor. Tam model ismi ise 336G8EA. Bu model numarası kıymetli, çünkü modelden modele nazaran konfigürasyon değişikliği yaşanabiliyor.

İncelemeye öncelikle dizayndan başlayalım, çünkü bu laptop’ın tasarımı, kullanım biçimini direkt olarak etkileyen bir faktör oluyor. 13.3 inç boyutunda bir ekranla gelen Seçkine Dragonfly G2, böylelikle ziyadesiyle kompakt yapıda bir dizüstü bilgisayar. Ekran, laptop’ın yalnızca boyutunu belirlemiyor, birebir vakitte kullanım formuna de tesir ediyor, çünkü ekran dokunmatik ve tıpkı vakitte kendi etrafında dönebilir yapıda tasarlanmış. Böylelikle bu laptop’ı tablet üzere kullanabileceğiniz üzere, stant ve çadır üzere farklı biçimlerde de kullanabiliyorsunuz. Bu da size çalışma vakitlerinde olduğu kadar dinlence vakitlerinde da esnek ve konforlu bir kullanım imkanı tanıyor.

Kompakt boyutlarına ek olarak laptop’ın yalnızca 1 kilogramlık ağırlığıyla ziyadesiyle hafif yapıda tasarlandığını da söyleyelim. Böylelikle taşınabilir ortamlarda rahatlıkla yanınızda taşıyabileceğiniz laptop, dizaynıyla gözer pek hoş geliyor, dışarıdan bakıldığında şık görünüyor. Art kapak yüzeyinde dikkat cazibeli “hp” logosu laptop’a hoş bir hava katarken, kenarlarda yer alan irtibatlar da genişletilebilirlik imkanı tanıyor. Temaslar ortasında USB Type-C’den Thunderbolt’a, HDMI 2.0b’den tam boyutlu SuperSpeed USB portuna kadar seçenek yer alırken, laptop’ın hoparlörleri de Bang&Olufsen imzasıyla geliyor. Böylelikle laptop’ın müzikal performansından da şad kalıyorsunuz.

Laptop’ın ekranı hakikaten de hoş bir imaj sunuyor. 1000 nite kadar parlaklık olanağı tanıması bir yana, ekran kenar çerçevelerinin de özellikle ince tutulmuş olması hoş ayrıntılar. Parlak, renkli ve keskin detaylara sahip manzara sunabilen ekranın tahminen de beğenmediğimiz tek yanı ekran kontrastı diyebiliriz. Bu ortada elimizdeki modelin ekran çözünürlüğü Full HD seviyesinde. Fakat bu modelin 4K ekran seçeneği de mevcut. O modeli de değerlendirebilirsiniz.

Seçkine Dragonfly G2, Intel’in 11’inci kuşak işlemci ailesinden Core i7-1165G7‘den güç sağlıyor. Intel Turbo Boost teknolojisiyle 4.7 GHz’e kadar frekans yükseltebilen laptop, böylelikle ağır uygulamaları çalıştırmak için hakikat platform oluyor. 16 GB DDR4 RAM bellekleriyle de 4266 MHz frekansına kadar dokunabilen laptop, performans odaklı bir eküriye sahip. Intel Iris Xe grafik kartı, 256 GB PCIe NVMe SSD üzere bileşenlerle de performans odaklı ultra taşınabilir laptop arayanların beklentisine yanıt verecek teknik altyapı sunulmuş durumda.

Özetle

Bilhassa ultra taşınabilir kategoride bir dizüstü bilgisayar arayışı olanlar Seçkine Dragonfly G2 ziyadesiyle şad olacaklardır. Dizaynından performansına ve esnek kullanımına kadar pek çok açıdan başarılı bir aygıt olmuş. Şayet Full HD çözünürlükten daha fazlasını arıyorsanız, 4K seçeneğinin olduğunu da tekrar hatırlatalım.

]+>HP Seçkine Dragonfly G2 Teknik Özellikleri
Eser Modeli HP Seçkine Dragonfly G2
Eser Çeşidi Notebook
CHIP Online Notu 92
Üretici HP
Firma HP (216) 579 79 00
Genel

İşletim Sistemi Windows 10 Pro
İşlemci Intel Core i7-1165G7
İşlemci Suratı 4.70 GHz
Çekirdek Sayısı 4
]+>Ekran ve Grafik

Ekran 13.3 inç
Çözünürlük 1920 × 1080 px
Grafik İşlemci Intel Iris Xe
]+>Bellek ve Depolama

Bellek (RAM) 16 GB
SSD 512 GB
Optik Şoför Yok
]+>İrtibatlar

USB 3.1 2
USB Type-C 1
HDMI Var
DisplayPort Yok
VGA Yok
Bluetooth Var
Wi-Fi 802.11ax
Kart Okuyucu Yok
Boyutlar 300 × 190 × 16 mm
Tartı 0.99 kg

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu