Mobil

Honor’un katlanabilir telefonu Magic V’nin özellikleri ortaya çıktı

Honor Magic V isimli katlanabilir telefonun Ocak 2022‘de Çin’de piyasaya çıkması beklentiler dahilinde yer alıyor. Resmi tanıtımlar, içeri hakikat katlanır bir dizayna ve delikli bir kapak ekranına sahip olacağını gösterdi. Bugün DCS, Magic V’nin prototip modeline dayalı olarak özelliklerini paylaştı.

DCS, ekran boyutlarından bahsetmeden evvel Honor Magic V‘nin iç katlanabilir ekranının sağ üst köşesinde bir delik olduğunu argüman etti. Resmi teaser, kapak ekranının sağ kenarına yanlışsız hafif bir eğrilik olduğunu gözler önüne getirmişti.

Honor Magic V özellikleri

Honor Magic V modelinin ön ekranı 90Hz tazeleme suratını destekliyor. İç ekran ise 120Hz yenileme suratı sunuyor. Aygıtın Magic UI‘nin en son sürümüyle çıkması bekleniyor. Bu noktada işletim sistemi olarak Android 12 yüklü olarak kullanıcı karşısına çıkıyor.

Birkaç rapor Honor Magic V‘nin Snapdragon 8 Gen 1 işlemcisinden güç alacağını öne sürdü. Yeni bir sızıntı da, SD8G1 işlemcisiyle çalışan birinci katlanabilir telefon olacağını argüman etti. Şimdi pil kapasitesiyle ilgili de rastgele bir bilgi gelmedi. Fakat 66W süratli şarj dayanağına sahip olacağı söyleniyor.

Magic V‘nin art kapağında üçlü kamera suramı beklentileri var. Sızıntı kaynağı, heyetimin 50 Megapiksellik bir kamera tarafından yönetileceğini öne sürüyor. Bu sızıntıda başka kameraların ayrıntılarından bahsedilmedi. Öteki söylentilere nazaran şirket, Magic V dışında kapaklı dizayna sahip farklı bir katlanabilir telefon üzerinde de çalışıyor. Bunun da Çin’de 2022‘nin birinci çeyreğinde piyasaya çıkması beklentiler dahilinde yer alıyor.

Sizler Honor firması hakkında ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı ihmal etmeyin!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu