Mobil

Honor’un birinci katlanabilir akıllı telefonunun ismi belirli oldu: Magic V

Birinci katlanabilir akıllı telefonunu yıl bitmeden tanıtacağı düşünülen Honor, aygıtın ismini resmi Twitter ve Weibo hesabından paylaştı. Şimdiye kadar yaklaşan akıllı telefonun Magic X olarak isimlendirilmesi bekleniyordu lakin şirket, Magic V ismiyle piyasaya sürüleceğini duyurdu.

Honor’un birinci katlanabilir telefonu

2019 yılında Honor CEO’su George Zhao, bir röportaj sırasında şirketin katlanabilir akıllı telefon pazarına girmek istediğini fakat amaç kitlelerinin genç kullanıcılar olmasından ötürü kıymetli bir akıllı telefonu piyasaya sürmek konusunda kaygılı olduğuklarını söylemişti.

Huawei’nin Kasım 2020’de ABD yaptırımlarından etkilenmemesi için sattığı Honor markası, birinci katlanabilir akıllı telefonunu tanıtmaya hazırlanıyor. Şirket, paylaştığı görselle katlanabilir aygıtın amiral gemisi özelliklere sahip olacağını ortaya koydu.

Honor Magic V, içe katlanabilir bir dizayna sahip olacak. Aygıtın katlanır ekranının 8.03 inç, dış ekranının ise 6.45 inç büyüklüğünde olması bekleniyor. Amiral gemisi özelliklere sahip olacağı belirtilen aygıt, ortaya çıkan bilgilere nazaran gücünü Qualcomm’un yeni yonga seti Snapdragon 8 Gen 1‘den alacak.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu