Mobil

Honor, katlanabilir telefonunu duyurdu

Honor, Huawei‘den ayrılmasının akabinde yeni aygıtları piyasaya sürmeye devam ediyor. Piyasada da epey faal durumda yer alıyor. Şu vakte kadar şirket, birkaç tane premium aygıtı kullanıcıların karşısına çıkardı. Lakin bu noktada gözünü hiçbir vakit katlanabilir telefonlara dikmemişti.

Bugün şirket, yakında piyasaya sürülmesi beklenen birinci katlanabilir telefonları olan Honor Magic V modelini resmi olarak ortaya çıkardı. Markanın paylaştığı teaser, telefonlar hakkında pek fazla bilgi vermedi. Yeniden de menteşe ile birbirine bağlanan iki paneli gözler önüne serdi.

Honor, iki katlanabilir telefonu piyasaya sürebilir

Şirket yaklaşan bu akıllı telefonla ilgili şimdi çok fazla şey paylaşmadı. Telefonun bu noktada kitap gibisi bir katlama mı yoksa kapaklı bir katlama dizaynına sahip olup olmadığı belirsizliğini koruyor. Honor‘un bu evrede iki katlanabilir telefonu piyasaya sürmesi beklentiler dahilinde yer alıyor. Magic V‘nin ise bunlardan birisi olabileceği düşünülüyor.

Honor şimdi bunu doğrulamadı. Aygıtın Ocak ayında resmiyet kazanması bekleniyor. Tıpkı vakitte şirketin resmi teaser’ı, katlanabilir akıllı telefonun lansmanının yakın olduğunu onaylar nitelikte duruyor.

Yakın tarihli bir sızıntı, yaklaşan Honor katlanabilir akıllı telefon için 8 inçlik bir iç ekran ve 6.5 inçlik kapak ekranını tez etmişti. Lakin şimdi Magic V‘nin bu aygıt olup olmadığı belirsizliğini koruyor. Şu anlık BOE ve Visionox tarafından sağlanan ekran panellerinin kullanıldığı söyleniyor.

Telefonun Snapdragon 8 Gen 1 işlemcisiyle gelmesi bekleniyor

Akıllı telefonun, bu ayın başlarında piyasaya çıkan Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1 işlemcisiyle desteklenmesi bekleniyor. Honor, bu yeni yonga setini destekleyen ve piyasaya çıkaran birinci üreticiler ortasında yer almıştı. Bu telefonun da ilgili merkezi süreç ünitesiyle gelmesi hayli muhtemel duruyor.

Şirketin, aygıt hakkında ayrıntılı teknik özelliklerini ilerleyen günlerde belirtmesi bekleniyor. Bu noktada telefon ile ilgili daha fazla teaser görüntülerinin ortaya çıkacağı düşünülüyor.

Sizler Honor firması hakkında ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu