Mobil

Honor 60 SE, Geekbench’te görüntülendi!

Son devirde kesimdeki etkinliğini giderek arttıran Honor, 2019 yılında Huawei çatısından ayrılmasının akabinde bir ivmeyle büyümeye devam ediyor. 2020’nin sonlarında Shenzen Zhixin New Information Technology Co. isimli konsorsiyuma satılan Honor, geçtiğimiz yılın Aralık ayında tanıttığı Honor 60 serisine yeni bir eser daha eklemeyi planlıyor.

Honor 60 SE, Geekbench’te Dimensity 900 SoC ile görüldü

Honor şirketine ilişkin bir akıllı telefon, Geekbench’in data tabanında GIA-AN00 modeli ile görüntülendi. Şirkete yakın kaynaklara nazaran bu telefonun Honor 60 SE olduğuna kesin gözüyle bakılıyor. Kimi kaynaklara nazaran Çin’de 3C sertifikası bile alan aygıt, MediaTek’in Dimensity 900 işlemcisi ile gelecek.

Geekbench’te yayınlanan görsel, akıllı telefonun teknik özellikleri ile ilgili bir kadro bilgiler gösteriyor. Buna nazaran Honor 60 SE,  kutudan Android 12 ile çıkacak. Farklı bellek seçenekleri sunulacak akıllı telefonun en düşük kapasitesinin 8GB RAM olacağı belirtiliyor.

Honor 60 SE, USB-C üzerinden şarj olabilen ve 40W suratlarını destekleyen bir bataryadan beslenecek. Çok yakında piyasaya çıkması beklenen akıllı telefon birinci olarak Çin’de tanıtılacak. Aygıtın bu tanıtımın akabinde global pazara çıkması bekleniyor.

Akıllı telefonun 10 bit renk derinliğine sahip muhteşem kavisli OLED bir panel kullanacağı daha evvel değerli kaynaklardan öğrenilmişti. Bunun yanı sıra art kısımda üçlü kamera olması bekleniyor. Ekran altına pozisyonlandırılmış parmak izi okuyucu olacağı belirtilen aygıtın selfie kamerası da ekranın ortasına nokta biçiminde yerleştirilmiş halde olacak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu