Oyun

Hogwarts Legacy kestirim edilenden yüzde 256 daha fazla sattı!

 
Geliştiriciliğini Avalanche Software’in ve yayıncılığını Warner Bros. Games’in üstlendiği Harry Potter temalı açık dünya aksiyon rol yapma oyunu Hogwarts Legacy’nin iddia edilenden yüzde 256 daha fazla sattığı bildirildi. Warner Bros. kıdemli global marka müdürü Linkedin üzerinde yer alan açıklamayı güncelleyerek oyunun varsayım edilenden daha çok sattığını belirtti.
 
Oyun çok satmaya ve oynanmaya devam ediyor
 
 
 
Twitter kullanıcısı bogorad22 tarafından tespit edilen Linkedin açıklamasında şu tabirler yer alıyor: “Oyunun satış oranı birinci amaçlarımızın ötesine geçti ve yüzde 256 daha fazla sattı. Oyun birinci iki haftada 12 milyon satış sayısını aştı ve 850 milyon dolardan fazla yarar getirdi.
 
Oyun öbür taraftan 1,3 milyon izlenme sayısı ile tek oyunculu oyun kategorisinde şimdiye kadarki en yüksek eş vakitli izleyici sayısına ulaştı. Bu izlenme sayısıyla beraber Twitch’te tüm vakitlerin en çok izlenen (kendi kategorisinde) oyun rekorunu kırdı.”
 
Bu ayın başlarında GamesIndustry.biz, Hogwarts Legacy’nin büyük bir muvaffakiyete imza attığını bildirdi. Bu kapsamda 2022’nin birinci çeyreğinde birebir ay içerisinde (Şubat) çıkış yapan Elden Ring ve Horzion: Forbidden West üzere oyunlardan daha fazla sattı. 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu