BilimTeknoloji

Hırsızlığa karşı tahlil olarak bagajı açık bırakan araç sahipleri viral oldu

Kaliforniya’nın Bay Area bölgesinde, arabaların camlarının kırılıp değerli birşeyler bulmak için talan edildiği hızsızlık olaylarının sayısı artınca, araç sahipleri bu duruma deva bulmak için enteresan metotlara başvurmaya başlamış.

Kelam konusu tedbirlerden biri toplumsal medyada viral oldu. Üstteki fotoğrafta gördüğünüz araçlar, park edildikleri yerde bagaj kapağı açık bir halde duruyor. Araç sahipleri, bu sıra dışı imgenin sebebini “Hırsızlara otomobilin içinde çalmaya kıymet bir şey olmadığını göstermek için yaptık.” biçiminde açıklamış.

Yetkililer ise hırsızlık olaylarından bıkan araç sahiplerinin birebir yolu takip etmelerinden telaşlı. San Francisco Polis Departmanı şefi Garret Tom, bu cins hareketlerin çok yanlış formda sonlanabileceği ve hırsızların aracın ön kısmına çarçabuk ulaşarak araç sahibiyle ilgili kıymetli evraklara ulaşabileceği konusunda ikazlarda bulundu.

Departman datalarına nazaran, bölgede araçlardan çeşitli eşyaların çalındığı hırsızlık olayları 2021’de yüzde 32 artmış durumda. Görünen o ki bu durum araç sahiplerini zahmetten çıkarmış durumda.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu