Oyun

Half-Life’a Ray Tracing modu geliyor!

Birkaç yıl evvel Black Mesa isimli oyunun piyasaya çıkmasıyla Half-Life farklı bir hava kazandı. Bu revizyon tekrar de birtakım oyunculara kâfi gelmedi. Bu noktada imale gelen yeni ışın izleme modu tahminen bir nebze hayat katabilir. Sonuçta uzun vakit evvel çıkmış bir klasiğin günümüzde çok düzgün grafiklere sahip olmasını aslında kimse beklemez. Yeniden de Half-Life, Ray Tracing moduna kavuşuyor.

Half-Life: Ray Traced, tüm oyuna path-traced aydınlatma eklemeyi amaçlıyor. Öncelikle bu bir mod, yani Valve tarafından sunulan bir yenilik değil. Aşağıda yer alan tanıtım fragmanı, bu değişikliklerin neler olduğunu gözler önüne seriyor.

Half-Life dışında Serious Sam için de benzeri mod var

Half-Life: Ray Traced, modunun geliştiricisi daha evvel de Serious Sam için de emsal bir mod üzerinde çalıştı. Artık ise Half-Life’da ışın izleme için yapılmış kimi modların üzerinde çalışıyor. Modun çıkış tarihi hakkında şimdi bir bilgi yer almıyor. Yeniden de yakın vakitte gelmesi beklentiler dahilinde yer almıyor. Geliştiricinin YouTube kanalında şu anlık, “bu şeyler vakit alıyor” üzere bir açıklama yer alıyor.

Mod, öteki birden fazla projenin yer aldığı sultim_t’nin GitHub sayfasında bulunuyor. Half-Life‘a tekrar girmek istiyorsanız Black Mesa oyunun yine düzenlenmiş hali olarak Steam bünyesinde yer alıyor. Half-Life: Alyx ise serinin VR‘dan büyük ölçüde yararlanan en yeni oyunu oldu.

Black Mesa sistem ihtiyaçları

En az
İşletim sistemi: Windows 7 (32/64 bit) / Vista ya da daha üzeri
İşlemci: 2.6 Dual Core işlemci ya da daha üzeri
Bellek: 6 GB RAM
Ekran kartı: 2 GB ekran kartı belleği ya da daha üzeri
DirectX sürümü: Versiyon 9.0c
Depolama alanı: 20 GB boş alan
Önerilen
İşletim sistemi: Windows 7 (32/64 bit) / ya da daha üzeri
İşlemci: 3.2 Quad Core işlemci ya da daha üzeri
Bellek: 8 GB RAM
Ekran kartı: 4 GB ekran kartı belleği ya da daha üzeri
DirectX sürümü: Versiyon 9.0c
Depolama alanı: 20 GB boş alan

Sizler Half-Life bünyesine gelecek Ray Tracing modu hakkında neler düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar kısmından belirtmeyi unutmayın!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu