BilimTeknoloji

Günlük olay sayısı iki buçuk ay sonra yine 30 binin üzerinde

Sıhhat Bakanı Fahrettin Koca, bugünkü hadise tablosunu yayınladı. Omicron varyantının Türkiye’deki tesirini artırmasıyla birlikte günlük olay sayısı üç günde yaklaşık 12 bin artış gösterdi.

Türkiye’de son 24 saatte 368 bin 842 Kovid-19 testi yapıldı, 32 bin 176 kişinin testi müspet çıktı, 184 kişi hayatını yitirdi. En son 19 Ekim tarihinde günlük olay sayısı 30 binin üzerindeydi. Yaklaşık 2,5 ay sonra tekrar bu eşik aşıldı.

Sıhhat Bakanı Fahrettin Koca, günlük hadise sayısındaki artışla ilgili olarak, “Vaka sayılarını 20 bin seviyesine indirmek önemli bir başarıydı. Omicron varyantının süratli yayılması sebebiyle artık bir artış trendine girildiği görülüyor. Dikkatli olmayı, hatırlatma dozlarını bir an önce yaptırmayı gerektiren bir devirdeyiz. Kuşkunuz olmasın. Tekrar başaracağız.” dedi.

Dünya genelinde günlük olay rekoru kırıldı

27 Aralık Pazartesi günü itibariyle global çapta 1,44 milyon yeni Kovid-19 hadisesi tespit edildi. Böylece salgının başından bu yana en yüksek günlük hadise sayısına ulaşıldı. Dünyanın dört bir yanında Omicron varyantının tesiri görülüyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu