Mobil

GTA yayıncısı Take-Two, taşınabilir oyun devi Zynga’yı 12.7 milyar dolara satın alıyor

GTA yayıncısı Rockstar Games‘in yayıncısı olan Take Two Interactive‘den geçtiğimiz saatlerde oyun dünyası ismine büyük bir satın alma gerçekleştirdi.

Take Two, Zynga’yı Satın Aldı

Borderlands, NBA 2K ve BioShock yayıncısı 2K’in ve Grand Theft Auto imalcisi Rockstar’ın sahibi Take-Two Interactive, geçtiğimiz saatlerde taşınabilir oyun dalının önderlerinden olan Zynga’yı satın alacağını açıkladı. Açıklamaya nazaran bu satın alım için fiyat 12.7 milyar dolar. Son periyoda baktığımızda en büyük satın alımlardan biri olduğunu söyleyebiliriz.

Açıklamalara nazaran Zynga bu satın alımın akabinde şirket içerisinde kendi markası olarak devam edecek. Zynga, geçtiğimiz yıllarda Türk oyun stüdyosu Peak Games’i satın aldığında ülkemizde bir epey gündem olmuştu. Zynga’nın büyük muvaffakiyet öyküleri ortasında Harry Potter: Puzzles & Spells, Merge Dragons!, Zynga Poker, Farmville, Words with Friends ve CSR Racing üzere oyunları sayabiliriz.

Bu satın alımın akabinde Take-Two kendi IP’leri için daha fazla taşınabilir oyun görebiliriz manasına geliyor ki birinci açıklamalar da bu formda. Sadece taşınabilir versiyonu olan GTA görür müyüz sorusu da şimdiden gündeme gelmeye başladı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu