Oyun

GTA 6’nın Ne Vakit Piyasaya Çıkacağı Aşikâr Oldu (Gibi…)

Şimdi resmi olarak açıklanmasa da, Take-Two cephesinden gelen haberler, Grand Theft Auto 6‘nın 2024 yılında piyasaya sürülebileceğine işaret ediyor. Take-Two, yakın vakitte Zynga’yı satın almıştı. Bunun da tesiriyle, şirketin 2024’te yıllık büyüme oranının %14 oranında olmasının beklendiği açıklandı.

New York firması Jeffries analistleri, bunun yalnızca Zynga satın almasıyla olmayacağını, o yıl piyasaya sürülecek büyük bir Rockstar oyununun göstergesi olduğuna inanıyor: “Şirkete böylesine bir büyümeyi yaşatabilecek sadece bir avuç oyun var.

Cowen’den Doug Creutz da, mali yıl içerisinde (1 Nisan 2023’ten 31 Mart 2024’e kadar) bir GTA 6 sürümünün “muhtemel” olduğuna inanıyor. Zira bu tıp bir büyümenin büyük bir oyun gerektirdiği konusunda emin olduğunu söylüyor.

Grand Theft Auto 6’nın piyasaya sürülmesi, yıllardır söylentilere ve spekülasyonlara husus oluyor. Analistlerin kestirimleri resmi duyuru olarak alınamasa da, sayılar bize gereken her şeyi söylüyor.

Take-Two, daha evvel de büyük Rockstar oyunlarını haber vermek için artan gelir beklentilerini kullandı. Örneğin 2011’de de misal bir durum yaşanmıştı ve çabucak akabinde, yalnızca 2 sene sonra Grand Theft Auto 5 gelmişti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu