Oyun

GTA 6 çıkış tarihi hakkında yeni iddia!

Take-Two Interactive geçtiğimiz günlerde Zynga‘yı satın almak için bir mutabakat yaptı. Bu süreç ‘Stratejik Münasebet ve Hissedar Kıymet Yaratma’ başlıklı bir kısmın yer aldığı basın açıklamasıyla duyuruldu. Bunun içerisinde, “İleriyle bakıldığında, birleşik şirketin Take-Two’nun 2021 Mali Yılları‘ndan 2024‘e kadar olan üç yıllık devirde yüzde 14‘lük birleşik yıllık büyüme oranı sağlaması bekleniyor.” notu yer aldı. Bu noktada GTA 6 akıllara geldi.

Jefferies‘den bir analiste nazaran, idareye bu kadar güçlü bir rehberlik sunacak olan yalnızca birkaç büyük oyun var. Bunlardan da en az bir adedine güvendiğini belirtti. Bu durumun tekrar bir araştırma analisti Doug Creutz, FY24‘te muhtemel bir GTA 6 lansmanına işaret ettiğini söyledi. Bu doğruysa, GTA 6 çıkış tarihi Nisan 2023‘ün başı ile Mart 2024‘ün sonu olabilir.

Take-Two finansçıları, FY2024’te harcamaların iki katına çıkacağını söyledi

2020‘de Take-Two‘nun finansçıları, pazarlama harcamasının FY2024′te iki katına çıkacağını belirtti. Bu da o sıra, bir analist tarafından GTA 6 için birebir sürüm aralığını önerdiği biçiminde yorumlandı. Birebir vakitte Rockstar Games üzere dahili stüdyolar yerine üçüncü taraf şirketlere pazarlama taahhütlerini temsil etti.

GTA 6 PC sürümü geç gelebilir

GTA 6 çıktığında, GTA 5 ve RDR 2‘de olduğu üzere PC sürümünün biraz geç çıkması beklentiler dahilinde yer alıyor. GTA 5’in lansmanından tam on yıl sonra 2023’te GTA 6’nın duyurulmasının harika bir vakit olacağı düşünülüyor. Bu noktada Rockstar Launcher’a sahip olmanın ehemmiyetinin altı çiziliyor.

Sizler GTA 6′nın çıkış tarihi hakkında hangi tarihi iddia ediyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı ihmal etmeyin!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu