İnternet

Google’dan Chrome İçin Yeni Özellik: “Yolculuklar” ile Geçmişe Dönüyoruz!

İnternette bir şey ararken bir ileti yahut bir telefonun gelmesi ile aramanızın yarıda kesildiği ve bundan sonra da ne aradığınızı unuttuğunuz oluyordur kesinlikle… Google, bu türlü sorunlar yaşayanlar için bir Seyahatler isimli bir özellik üzerinde çalıştığını daha evvel duyurmuştu. Ve nihayet, Chrome’un son sürümünde Journeys (Yolculuklar) özelliği devreye alınıyor. Bu özellik sayesinde geçmişte yaptığınız aramaları görebilecek, tekrarlayabilecek yahut yarım kalmış aramaları devam ettirebileceksiniz.

Seyahatler özelliği başlangıçta İngilizce, Felemenkçe, Fransızca, Almanca, İtalyanca, Portekizce, İspanyolca ve Türkçe kullanan kullanıcılarla sonlu olacak, daha sonra tüm Chrome masaüstü tarayıcılarına yayılacak.

Bu yeni özellik, birebir bahisle ilgili sayfaları ve bilgileri otomatik olarak grupluyor ve kullanıcıyı ziyaret geçmişi içerisinde kaybolmaktan yahut tüm bu sitelerle bir yer imi klasörü oluşturmaktan kurtarıyor. Chrome ayrıyeten araştırmanızı desteklemek için arama teklifleri de sağlıyor.

Kümeler mahallî olarak kaydediliyor ve Google hesabınızla senkronize edilmiyor; bu nedenle onlara öbür  cihazlardan erişemiyorsunuz. Lakin bu seçenek, gelecekte değişebilir. Bu özelliği istediğiniz vakit kapatabiliyor ve tarama geçmişini temizleyebiliyorsunuz.

Bu yeni özellik tatilinizi planlarken yahut yeni bir araç satın almak için bilgi toplarken çok işinize yarayabilir. Şu anda yalnızca masaüstü için Chrome Canary sürümünde kullanılabiliyor. Kullanıcılar bu özelliğe chrome://history/journeys adresini girerek ulaşabiliyorlar.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu