Mobil

Google Chat için beklenen bir özellik daha uygulamaya eklendi!

Google, yıllar boyunca çeşitli uygulamaları kullanıma sunmaya, daha sonra değiştirmeye ve en sonunda kapatmaya devam ettiği için piyasada yer edinen bir iletileşme uygulamasına sahip olabilmiş değil. Buna rağmen ünlü şirket, bir müddettir Google Chat üzerinde önemli çalışmalar yapıyor ve uzunca bir mühlet de bu uygulamaya tutunacak üzere görünüyor.

Son aylarda uygulamaya yeni özellikler eklemeye devam eden Google, artık de silinen iletilerin karşı tarafa gösterilmesi üzerine bir güncelleme getirdi.

Google Chat güncellemesi resmen duyuruldu

Google, resmi Workspace blogu aracılığıyla yaptığı açıklamayla, artık kullanıcıların karşı taraf gönderdiği bir bildirisi Google Chat üzerinden sildiğinde, karşı tarafa bir bildiri gideceğini duyurdu.

Bu yeni özellik sayesinde, kullanıcılar sohbet içerisinde bir boşluk olduğunda bunun nedenini görebilecekler. Olağan kurallarda, rastgele bir kullanıcı bildiri gönderip bunu sildiğinde rastgele bir biçimde karşı taraf bilgilendirilmiyordu. Gelen bu güncelleme sonrasında, silinen iletilerin olduğu kutucukta, ‘Mesaj, gönderen tarafından silindi‘ biçiminde bir ibare yer alacak.

Google Chat’teki rastgele bir sohbet penceresinde, bir bildirisi sildiğinizde ona dair gelen yanıt iletileri da tıpkı vakitte silinecek. Buna rağmen karşı taraftan alıntıladığınız özgün ileti, cevabınızı silseniz dahi pencerede kalmaya devam edecek. Bu manada şayet iletinizi silmek istemiyorsanız, Google Chat’teki bildirileri düzenleme seçeneği hala olduğu yerde duruyor. Bunun için rastgele bir müddet hududu da bulunmuyor.

AFAD ve Google’dan sarsıntı ihtar sistemi toplantısı!

Bu manada Goolge Chat’i ferdî hesaplarında deneyimleyen kullanıcılar için bu özelliklerin hiçbirinin şimdi kullanımda olmadığını belirtmeliyiz. Google, bu özellikleri şimdilik iş yahut okul hesaplarına özel tutuyor ve kişsiel hesaplara ne vakit geleceğini şimdi belirtmiş değil.

Pekala sizler Google Chat için gelen bu yenilikler hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi bizlerle yorumlar kısmında paylaşmayı lütfen ihmal etmeyin.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu