Mobil

Google, Android tabletlerin “bilgisayarların geleceği” olduğunu düşünüyor

2010’ların başında büyük ilgi çeken Android tablet pazarı, yıllar geçtkikçe epey ilgi kaybetti. Google’ın Chrome OS ile çalışan bilgisayar ve tabletlere ağırlaşması ile ilgi gitgide daha da azaldı. Uzun vakittir yüksek düzey Android tabletler yapmaya devam eden Samsung, Android tablet alanında adeta rakipsizdi. Lakin görünüşe nazaran Google, Android tabletlere yine ilgi duymuş durumda.

Android’in kurucularından Rich Miner, yine ekipte

Geçtiğimiz yıl Google’ın şirket içinde Android tablet için bir teşebbüs kurduğu düşünülüyor. Android’in kurucularından olan Rich Miner ise Android projesine yine katılmış durumda. Google’a ilişkin bir iş ilanı, Google’ın Android tabletlerine tekrar odaklandığını doğrular nitelikte. “Bilgi sürecin geleceğinin daha güçlü ve yetenekli tabletlere hakikat kaydığına inanıyoruz. Platformlarımız genelinde meselesiz takviye ve üretken ve yaratıcı olmanın yeni ve daha güzel yollarını açan kahraman tecrübelerini başlatarak bilgi süreç ve data girdisinin bir sonraki kısmını sunmak için çalışıyoruz.” Öbür bir ilanında ise Google’ın şirket içinde Android tablet için özel bir kısım kurduğuna ve bu grubun geliştiriciler ve taşınabilir aygıt üreticileri ile çalıştığı belirtilmiş. Android’in kurucularından olan Rich Miner’ın ise bu kümede olduğu yüksek bir kademede olduğu belirtiliyor.

Google’ın önümüzdeki aylarda gelmesi beklenen Android 12L ile büyük ekranlı aygıtlar için özelleştirilmiş bir Android tecrübesi sunacak. Google, Android 12L için geliştiricileri de uygulamalarını optimize etmesi konusunda teşvik ediyor. Android 12L ve Google’ın içinden gelen bilgilere nazaran Android tabletler, iPad karşısında tekrar yer alabilir.

  • Anasayfa
  • Taşınabilir Teknolojiler
  • Android Haberleri
  • Google Android tabletlere güveniyor

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu