Mobil

Garmin, daha âlâ solar şarj sunduğu Fenix 7 serisini ve yenilenmiş Epix’i duyurdu

CES 2022‘de Venus 2 Plus ve Vivomove Sport‘u piyasaya süren Garmin, Fenix 7 serisi ve yeni Epix‘i duyurdu. Fenix 7 serisi üç farklı boyutla geliyor ve her boyut farklı bir isimlendirmeye sahip. Serideki akıllı saatlerden Fenix 7S, 42mm; Fenix 7, 47mm; Fenix 7X ise 51mm boyutlarıyla sunuluyor. Yenilenen Epix, sırf 47mm boyutunda tek seçenekle geliyor.

Fenix 7 serisi ve Epix(Gen2) neler sunuyor?

Garmin Fenix 7 serisindeki üç model de fiber destekli polimerden yapılmış temel versiyonda gelecek lakin her üç model için de Solar Editions ve Sapphire Solar Edition seçenekleri sunulacak. Ayrıyeten akıllı saatler, Sapphire Solar Editions ile dayanaklılık açısından titanyum kasa ve safir ekran üzere eklentilere sahip olacak.

Fenix 7 serisi, dokunmatik ekrana da sahip olacak fakat isteyen kullanıcılar, dokunmatik ekranı devre dışı bırakarak yalnızca fizikî düğmelerle de denetim sağlayabilecek.

Her üç model de, evvelki modellere kıyasla daha güzel solar şarj dayanağı sunacak. GPS etkinleştirildiğinde şirket, Fenix 7X modelinin güneş gücü kullanırken 578 saate kadar kullanım ömrüne sahip olunacağını söylerken bu müddetler, Fenix 7 modelinde 289 saat ve Fenix 7S modelinde 162 saat olarak belirtiliyor.

Donanım açısından, Fenix ??7 serisi artık L5 frekans aralığına sahip bir GPS’e, kalp atış suratı monitörüne, kalp atış suratını ve kandaki oksijen düzeyini ölçen oksimetreye, termometreye ve altimetreye sahip olacak. Fenix 7X ayrıyeten gece aktiviteleri sırasında daha âlâ görüş sağlayabilmeleri için kırmızı yahut beyaz ışıklı bir LED el feneri özelliğiyle gelecek.

Epix(Gen 2), solar şarj dayanağından mahrum olacak lakin Fenix ??7 donanımının ve özelliklerinin birçoklarını barındıracak. Bir öbür fark olarak ise şimdiki Epix’te 1.3 inçlik her vakit açık OLED ekrana yer verilecek. 47mm’lik tek boyutla sunulacak olan Epix(Gen 2), tek şarjla 16 günlük kullanım sağlayacak.

Fenix 7 serisi ve Epix(Gen 2) fiyatları

Fenix 7 serisinde seçilen donanım modele nazaran fiyat etiketleri 700 dolardan başlarken 1000 dolara kadar yükseliyor. Epix(Gen 2) olağan modeli 900 dolar, safir modeli ise 1000 dolar fiyat etiketiyle satışa sunuluyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu